11. kolo , 19. října 2013, FK Blansko - FC Slovan Havlíčkův Brod

FC Slovan Havlíčkův Brod

Branky: Loula 2, D. Zmeko

„Do utkání proti mužstvu, které v minulém ročníku divizi s přehledem vyhrálo, jsme vstoupili aktivně. Během 15 minut jsme si vypracovali čtyři stoprocentní šance, které jsme neproměnili. A jak se říká nedáš dostaneš, po chybě jsme obdrželi laciný gól. Nepoložilo nás to, soupeře jsme dostali pod tlak a odměnou byla pěkná vyrovnávací branka. Začátek druhého poločasu se hrál v naší režii. Podařilo se nám proměnit druhou šanci a po pěkné akci vstřelit ještě třetí branku. Ukolébáni dvoubrankovým vedením hosté hru vyrovnali a 10 minut nás přehrávali. Náš brankař musel vyřešit dvě brankové příležitosti soupeře. To nás probudilo a začali jsme opět hrát svoji hru. Dvakrát jsme šli ještě sami na brankáře, ale opět jsme neuspěli. Kromě neproměněných minimálně šesti stoprocentních šancí jsme nastřelili dvakrát břevno a jednou tyč. V pohledném a ve svižném tempu hraném utkání s kvalitním soupeřem jsme i díky větší vůli po vítězství získali tři body,“ zhodnotil utkání trenér Jiří Pokoj starší.