15. kolo , 7. června 2014, FC Boskovice - Letovice - FK Blansko

FC Boskovice - Letovice

2:8

Poločas: 1:5
Branky: 7., 16., 25. a 63. Kratochvíl, 29. Brichta, 43. M. Skoupý, 51. Šafařík, 56. P. Souček

Starší dorostenci vstoupili do derby proti oslabeným Boskovicím velmi dobře. V 7. min. se k exekuci tresného kopu z hranice šestnáctky postavil Kratochvíl a nedal domácímu brankáři šanci - 0:1. Druhou branku zaznamenal stejný hráč po odraženém míči tvrdou střelou v 16. min. - 0:2. O deset minut později zkompletoval Jiří Kratochvíl čistý hattrick, když se po jeho trestném kopu ze 40 metrů musel domácí brankář červenat - 0:3.

Blansko poté své vedení navýšilo po rohovém kopu a prodloužení Beránka, když se do černého trefil kapitán Milan Brichta - 0:4. Následně se domácím podařilo snížit, když zužitkovali centr z levé strany, ale poslední slovo měli Blanenští, když se ve 43. min. po rohovém kopu Součka nadvakrát prosadil Michal Skoupý - 1:5.

Také po změně stran svěřence trenéra Jiřího Pokoje ml. střelecký apetit neopustil. Po přesném pasu za obranu přidal šestou branku Radim Šafařík - 1:6. Za pět minut se mezi střelce zapsal také Pavel Souček, který u předchozí branky asistoval - 1:7. Navíc v 63. min. své galapředstavení završil další povedenou střelou z trestného kopu Jiří Kratochvíl - 1:8. Boskovičtí již poté pouze upravili zásluhou ex-blanenského Bawihunga na konečných 2:8.

Poslední mistrovský zápas sezóny 2013/14 sehrají starší dorostenci v rámci dohrávky 14. kola divize D proti Líšni B v sobotu 14. června od 10:15 netradičně na stadionu na Údolní.