přátelské utkání , 24. ledna 2010, Sokol Lipovec - FK Blansko B

Sokol Lipovec

FK Blansko B

Branky: 70. a 81. Pernica, 45. z pen. Rajtšlégr, 46. Cupal, 63. Nečas, 65. Antal, 71. Navrkal

není

Trubák - Klügl (62. Antal), Hanskut (62. Stupka), T. Janíček, Rajtšlégr (62. J. Rybář) - Nečas, Cupal, Jelínek (46. Navrkal), Beneš - Matuška, Pernica Trenér: Roman Šindelka

Již od úvodních minut působilo blanenské B mužstvo fotbalovějším dojmem. Problém byl však v proměňování šancí. V nich především selhali dvakrát Honzové Nečas a Matuška a také Michal Hanskut. Až v samotném závěru prvního poločasu zahrál jeden z lipoveckých hráčů při závaru ve vápně rukou a rozhodčí Kundelius nařídil penaltu. Tu s jistotou proměnil Pavel Rajtšlégr.

Po změně stran skóroval po půlminutě hry Honza Cupal a odstartoval střelecké hody. V rozmezí od 63. po 71. minutu se postupně trefili Nečas, Antal, Pernica a s přispěním obránce také Navrkal. S chutí hrající Pernica pak v 81. minutě přidal sedmou branku a útočil na hattrick. Toho mohl dosáhnout chvíli před koncem, kdy při samostatném úniku volil zakončení alá Karel Poborský, jeho oblouček však letěl nízko a tak měl brankář Lipovce úlohu snadnou.