29. kolo , 4. června 2016, FK Blansko - FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou

5:1

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou

Poločas: 4:1
Branky: 8. Prudil David, 25. Prudil David, 30. Prudil David, 37. Němec Richard, 66. Ševčík Radim - 40. Vokoun Tomáš
ŽK: nikdo
Diváků: 22
Rozhodčí: Heger Michal - Šmíd Jakub, Kovářová Markéta

V posledním domácím utkání jsme přivítali na jaře velmi úspěšné mužstvo Žďáru nad Sázavou. V utkání jsme byli od začátku lepším týmem. Už ve 2. minutě se dostal po chybě hostujícího stopera sám před brankáře Gansukh, zakončil ale nepřesně. V 8. minutě po rohu Šmerdy propadl míč na zadní tyči k volnému Pudilovi a ten bez problémů otevřel skóre utkání - 1:0.

Ve 25. minutě si naběhl na centr Šmerdy za obranu Prudil a prostřelil hostujícího brankáře - 2:0. Ve 30. minutě dokonal Prudil čistý hattrick, když dostal od Šmerdy přihrávku do pokutového území a přízemní ranou k tyči zvýšil na 3:0. Ve 37. minutě zahrával z pravé strany přímý kop Němec a jeho ostrý centr zapadl k zadní tyči soupeřovy branky - 4:0. V poslední minutě 1. poločasu se dostali ke slovu hosté, když po rohovém kopu nikým nekrytý Vokoun snížil na 4:1.

Ve druhém poločase tempo hry opadlo, i nadále jsme ale kontrolovali vývoj utkání. Šancí už ale bylo málo. Jednu z nich využil v 66. minutě Ševčík, když si výborně poradil s trestným kopem z hranice 20 metrů - 5:1. Ve zbytku utkání už jsme jen kontrolovali hru, do šancí se příliš nedostávali a když už se nám to povedlo, řešili jsme je zbrkle a nepřesně.