2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

S p y t i h n ě v / B l a n s k o - Velmi dobrý zápas s posílenou rezervou prvoligového celku FC FASTAV Zlín odehráli v rámci předehrávaného 30. kola Fortuna Moravskoslezské ligy fotbalisté A týmu FK Blansko. Po půlhodině vedli díky brankám Jindřicha Stehlíka a Luboše Chloupka. Domácí snížili do přestávky Jakubem Žůrkem. O dělbě bodů nakonec rozhodla vlastní branka Stanislava Píška.

30. kolo , 3. května 2017, FC Zlín B - FK Blansko

FC Zlín B

2:2

Poločas: 1:2
Branky: 42. Žůrek, 60. vlastní (Píšek) - 5. Stehlík, 30. Chloupek
ŽK: 26. Michálek, 40. Vašulka, 81. M. Mlýnek - 41. Kučera, 47. Koláček, 55. Stehlík
Fauly: 12:11

S. Dostál - Michálek, Bačo, Hubáček, Vašulka - Bartolomeu, Tkadlec, M. Mlýnek, Blanař (C) - Chwaszcz, Žůrek
Náhradníci: J. Dostál - Petřík, Košák, Gettler
Trenér: Jan Jelínek

Floder - Gromský, Píšek, Šplíchal, Koláček (C) - Hanuš - Chloupek (83. Kratochvíl), Kučera, Kolařík (87. Feik), Duda (64. Minx) - Stehlík
Náhradníci: Juran - Feik, Kratochvíl, Buchta, D. Šmerda, Minx
Trenér: Zbyněk Zbořil

V rámci předehrávaného 30. kola se fotbalisté A týmu FK Blansko představili na hřišti ve Spytihněvi proti B týmu FC FASTAV Zlín. Sestavu trenéra Jana Jelínka doplnili brankář A týmu Stanislav Dostál, velezkušený obránce David Hubáček a záložník Robert Bartolomeu. Trenér Blanska Zbyněk Zbořil po jednozápasové pauze zařadil do základní sestavy obránce Stanislava Píška.

Vstup do zápasu patřil Blanenským. V 5. min. se Chloupek šikovně uvolnil přes Vašulku a jeho přihrávku uklidil na bližší tyči do sítě JINDŘICH STEHLÍK - 0:1. V 8. min. se po centru Hanuše dral Stehlík znovu do zakončení, ale domácí obránci byli tentokrát pozorní. Zlínští měli vyšší procento držení míče, ale střelecké příležitosti počítali hosté. V 19. min. se po dlouhém výkopu Flodera dostal k míči Duda, který našel na hranici vápna Chloupka, jehož lob jen o kousek skončil nad břevnem domácí branky.

Zlínští poprvé vážněji zaměstnali blanenského brankáře ve 23. minutě. Nejprve Floder vytáhl střelu Bartolomeua nad břevno. Poté po rohu stejného hráče zakončil hlavou doprostřed branky Chwaszcz. Pak si další slibnou příležitost vypracovali hosté. Pas kapitána Koláčka si zpracoval Duda, který následně podél vyběhnuvšího brankáře Dostála posunul míč, ale k ohrožení branky jeho snaha nakonec nevedla. Agilní Blanenští se přesto za svoji aktivitu dočkali druhé odměny. Po půlhodině hry Kolařík vysunul do samostatného úniku LUBOŠE CHLOUPKA, který přízemní střelou podél Dostála rozvlnil síť - 0:2.

Ani druhá branka hosty neukolébala a nadále v útoku hrozili. Hned za minutu povedený pas Hanuše našel nabíhajícího Stehlíka, kterého domácí obrana stihla na poslední chvíli ozbrojit ve vápně. O tři minuty později zakončil obléhání domácí šestnáctky Stehlík střelou mimo tři tyče. Domácí kontrovali povedenou standardkou zkušeného Hubáčka, po které na zadní tyči hlavou minul branku Žůrek. Ve 39. min. se individuální akcí blýskl Bartolomeu, ale jeho střele scházela větší přesnost. Za dvě minuty si při útočné akci vyměnili míč Stehlík s Chloupkem, prvně jmenovaný poté přihrával do vápna, kde však Chloupek tentokrát zakončit nedokázal. Zlínští nakonec přeci jen dokázali kontrovat ještě před odchodem do kabin. Ve 42. min. prošel Bartolomeu k vápnu, poté Floder stačil vyrazit střelu Chwaszcze, osamocený JAKUB ŽŮREK však z dorážky trefil odkrytou branku - 1:2.

Také po změně stran si první příležitost ke skórování vypracovali svěřenci trenéra Zbořila. Aktivní Stehlík vysunul Kolaříka, který vnikl do vápna, jeho střelu vyrazil Dostál před pokutové území, odraženého míče se zmocnil Duda, ale jeho dorážka skončila vedle levé tyče. V 60. min. prokázal své ligové zkušenosti Bartolomeu, který se dokázal uvolnit přes Dudu a jeho centr namířil za záda vlastního brankáře nešťastník okamžiku STANISLAV PÍŠEK - 2:2.

Ani vyrovnávací branka neotupila útočnou snahu Blanska. V 62. min. vracel rohový kop Kučery před branku Koláček a Dostál společně s domácí obranou měl plné ruce práce před dotírajícím Stehlíkem. Pak Chloupek uvolnil Kučeru, který předložil míč střídajícímu Minxovi, jehož střela byla zblokována. Za další minutu si Dostál poradil se střelou Hanuše z 25 metrů. Domácího brankáře pak v 70. min. nepřekonal z bezprostřední blízkosti také Kučera.

V závěrečné čtvrthodině se častěji do koncovky dostávali Zlínští. Nejprve v 75. min. po akci kapitána Blanaře přestřelil branku Chwaszcz. Posléze se dvakrát v krátkém sledu dostal ke střele Blanař, ale Floder byl pokaždé připraven. A protože v 79. min. netrefil v pádu branku Žůrek a v 83. min. nasměroval odražený míč mimo také M. Mlýnek skončilo utkání dělbou bodů.

Další mistrovské utkání sehrají fotbalisté FK Blansko již tuto sobotu 6. května, kdy se od 16:30 střetnou s celkem MFK Vyškov na jeho hřišti.

ONLINE textový přenos

FC FASTAV Zlín B - FK Blansko 2:2 (1:2)

Záznam z utkání

Další výsledky 30. kola Fortuna Moravskoslezské ligy:

Velké Meziříčí - Hlučín 1:2 (0:1), Líšeň - Mohelnice 2:3 (2:0), Hulín - Kroměříž 1:6 (1:1), Otrokovice - Třebíč 2:1 (1:0), Vyškov - 1. HFK Olomouc 1:1 (0:0), Slovácko B - Petřkovice 0:2 (0:2) středa, 17. 5., 17:00: Uničov - Sigma Olomouc B