13.11.2016  |  Boris Hasa, Foto: Miloš Janda

Blansko v Hlučíně přišlo o vedení a vrací se s prázdnou

H l u č í n / B l a n s k o - O nadějný výsledek se v posledním mistrovském zápase v tomto roce prali fotbalisté A týmu FK Blansko. V Hlučíně vedli svěřenci trenéra Zbořila po brance Luboše Chloupka do 76. minuty 1:0. Domácí však díky dvěma slepeným brankám skóre otočili a zvítězili 2:1.

16.kolo, sobota 12.11.2016, 14:00 | stadion FC Hlučín, U stadionu 1798
2FC Hlučín
Sestava: Hlaváč - Heiník, Mac, Žižka (C) - Hudezcek - Dostál, Sasín (89. Massaniec), Foltýn, Galvas - Szotkowski (65. Badalyan), Jančík (65. Krejčí)
Náhradníci: Hampel - Massaniec, Badalyan, Fišer, Krejčí
Trenér: Milan Valachovič
Sestava: Juran - Gromský (81. Feik), Šplíchal, Koláček (C), D. Pospíšil - Chloupek (80. Motyčka), Duda, Kučera, Trtílek - Píšek, Koudelka (80. Kolařík)
Náhradníci: Floder - Kolařík, Kratochvíl, Motyčka, Feik
Trenér: Zbyněk Zbořil
Branka: 76. Galvas, 78. Badalyan - 35. Chloupek
ŽK: 52. Heiník - 22. Koudelka, 54. Chloupek, 68. D. Pospíšil, 90. Kolařík
Rozhodčí: Jiří Slabý - Lukáš Lakomý, Milan Vojáček
Delegát: Karel Vidlák
Technický delegát: Radek Rabušic
Hrací doba: 45+0 ; 45+2
Střely na branku: 6:5
Střely mimo branku: 5:5
Rohy: 8:3
Fauly: 20:17
Ofsajdy: 4:1

V posledním mistrovském zápase v tomto roce se fotbalisté A týmu FK Blansko představili na půdě Hlučína. V dosavadních třech předchozích vzájemných duelech zvítězil Hlučín vždy rozdílem jediné branky (sezóna 2008/09, doma 1:2, venku 0:1, 1. kolo 2016/17, doma 1:2). Trenér Zbořil neměl k dispozici zraněného Kutala, nemocného Minxe a pracovně vytíženého Müllera.

Blansko proti soupeři, který bojuje o špici tabulky, zvládlo první poločas takticky velmi dobře. Domácím se na těžkém terénu nedařilo produkovat gólové příležitosti. Až v 18. min. se po přistrčení Szotkowski zakončoval z úhlu Heiník, Juran byl připraven. O dvě minuty později po standardce Koudelky reklamovali hosté neúspěšně faul Heiníka na Píška v pokutovém území. Blansko bylo za svoji snahu odměněno ve 35. minutě. Po spolupráci Kučery a D. Pospíšila se na levé straně dostal k míči Koudelka, jehož ideální centr na zadní tyči poslal v pádu jesličkami za Hlaváčova záda LUBOŠ CHLOUPEK - 0:1.

Nabuzení hosté zahrozili také ve 40. min., to když po pobídce aktivního Koudelky hlavičkoval Píšek a domácí museli míč odkopávat z nebezpečného prostoru u levé tyče.

Po změně stran Blanenští pokračovali v soustředěném výkonu. V 56. min. se šikovně proháčkoval do vápna Koudelka, proti přesile domácích se ocitl na zemi, ale pokračovalo se ve hře. V ní o pár vteřin později obral Chloupek o míč Žižku, Píšek na jeho prudký centr těsně nedosáhl.

Ofenzivu domácích oživilo až dvojité střídání, když místo Jančíka a Szotkowskiho naskočili do hry Krejčí a Badalyan. A právě Krejčí v 76. min. poslal do vápna přízemní centr, který prošel až na z druhé vlny naběhnuvšího PAVLA GALVASE a ten se trefil k levé tyči - 1:1. Následně musel Juran vyrazit na roh nepříjemnou střelu Hudeczeka. Za minutu pak prošel od vlastní poloviny až do pokutového území Žižka, kde jeho centr dopravil do sítě důrazný GEVORG BADALYAN - 2:1. Domácí tak během dvou minut otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Střelec druhé branky navíc v 80. min. po centru Krejčího orazítkoval břevno.

Blanenští v závěru třikrát v krátkém sledu vystřídali, ale příležitost ke srovnání už si vypracovat nedokázali. Tři body do tabulky si tak připsali Hlučínští, kteří přezimují na 4. místě. Blansko zůstává na 14. místě a na nesestupové 13. místo ztrácí 3 body.

ONLINE textový přenos

FC Hlučín - FK Blansko 2:1 (0:1)

ONLINE videopřenos

Další výsledky 16. kola Moravskoslezské ligy:

Mohelnice - Velké Meziříčí 1:2 (1:1), Kroměříž - Sigma Olomouc B 3:1 (2:0), Třebíč - Hulín 1:1 (0:0), 1. HFK Olomouc - Otrokovice 0:0, Petřkovice - Vyškov 2:0 (1:0), Uničov - Líšeň 4:0 (1:0), Zlín B - Slovácko B 3:3 (2:0)

Zbyněk Zbořil, FK Blansko: „Podzim jsme uzavřeli stylově. Co nás provázelo celou první polovinou MSFL, tak dnes jsme si to vyžrali do dna a opět venku prohráli o gól. Odehráli jsme 70 minut velmi kvalitně, soupeře v podstatě nepustili do šance a pak během několika minut jsme ztratili zápas. V prvním poločase jsme do obranné fáze obstáli, výborně jsme odbránili i standardní situace a nahoru jsme byli schopni hrozit, takže jsme se nedostali pod žádný tlak. Naopak jsme měli několik možností otevřít skóre, ale podařilo se nám to až po půlhodině hry. Výborný centr Koudelky usměrnil ve skluzu do brány Chloupek a po dlouhé době jsme šli venku do vedení. Měl jsem obavy z nástupu domácích do druhé půle, ale nic nepřišlo a je škoda, že jsme nedokázali vstřelit druhou branku. Změna přišla se dvojím střídáním domácích, kdy se vývoj utkání zlomil a od té doby jsme byli všude druzí. Sice jsme v obranném vápně odolávali, ale už jsme nedokázali udržet míče v útočné fázi a všechno se nám rychle vracelo. Logickým vyústěním byl vyrovnávací gól, v podstatě z první šance domácích. Než jsem stihl na vývoj reagovat střídáním a posunem Píška do obranné řady, tak jsme propadli na levé straně podruhé a během dvou minut nám domácí zápas otočili.Hned minutu na to nám Hlučín ještě nastřelil břevno a závěr dohrál velmi zkušeně. Domácím stačilo kvalitně odehrát jen poslední čtvrthodinu a pro nás to byl vzhledem k vývoji celého zápasu krutý konec.“

Sestřih z utkání