02.06.2017  |  Boris Hasa, Foto: Barbora Tóthová

Blansko ztratilo vedení i hráče, v derniéře podlehlo Velkému Meziříčí

B l a n s k o - Hodně hektický byl závěr posledního domácího utkání sezóny 2016/17, ve kterém fotbalisté FK Blansko vedli nad Velkým Meziříčím díky trefě Jindřicha Stehlíka 1:0. V 77. minutě hosté po přísné penaltě vyrovnali a tři minuty před koncem díky vlastní brance Feika otočili stav na 1:2. V závěru pak byli vyloučeni domácí Kučera a hostující Kriegsmann.

29.kolo, stďż˝eda 31.5.2017, 18:00 | stadion na Údolní, Blansko
Sestava: Floder - Šplíchal, Píšek, Hanuš, Koláček (C) - Kratochvíl (40. Feik) - Chloupek, Kučera, Kolařík, Duda (86. Hanák) - Stehlík (64. Minx)
Náhradníci: Juran - Feik, Trtílek, Gromský, Hanák, Minx
Trenér: Zbyněk Zbořil
2FC Velké Meziříčí
Sestava: Kruba - Kriegsmann, Mucha, Šimáček (C), J. Čermák (46. Bouček) - Demeter, Smejkal, Berka (59. Krčál), Šuta, Pokorný - Simr (64. Liška)
Náhradníci: Krčál - P. Čermák, Liška, Bouček
Trenér: Libor Smejkal
Branky: 63. Stehlík - 77. Demeter z pen., 87. vlastní (Feik)
ŽK: 72. Duda - 67. Smejkal
ČK: 88. Kučera - 90. Kriegsmann
Rozhodčí: Nováček - Dohnálek, Galář
Delegát: Brtníček
Hrací doba: 45+0 ; 45+2
Střely na branku: 5:6
Střely mimo branku: 4:1
Rohy: 2:4
Ofsajdy: 1:4
Fauly: 15:17

Poslední domácí utkání sezóny 2016/17 odehráli fotbalisté FK Blansko proti Velkému Meziříčí ve středu 31. května místo původního termínu 10. června. Soupeř přijel do Blanska bez kapitána Jaroslava Krejčího a záložníka Petra Dolejše, kteří byli v minulém utkání proti Líšni vyloučeni. V nezvyklé roli vedoucího mužstva se představil Pavel Mezlík, který před rokem slavil v dresu našeho klubu postup do Moravskoslezské ligy a v současné době je ve stavu zraněných.

V prvním poločase se hrálo v poklidném tempu. Nejvážnější možnost ke skórování si vypracovali domácí a to již ve 2. minutě, kdy do pokutového území pronikl Kučera, jehož střela orazítkovala levou tyč. Hosté kontrovali v 9. min., kdy Kriegsmann tečoval střelu zpoza vápna, míč skončil ve Floderově náruči. Ve 30. min. utrpěl při obětavém skluzu tržnou ránu pod kolenem blanenský útočník Stehlík, který však po ošetření pokračoval se sebezapřením ve hře. Z ní naopak musel ve 40. min. odstoupit vinou svalových problémů Kratochvíl, kterého nahradil Feik.

Také hosté museli do druhé půle pozměnit sestavu, zraněného J. Čermáka nahradil Bouček. Blanenští zvýšili po změně stran svoji útočnou aktivitu a dočkali se odměny. V 63. min. Kučera vysunul na pravé straně Chloupka a po jeho milimetrové přihrávce se prosadil JINDŘICH STEHLÍK - 1:0. Bezprostředně po vstřelení branky odskákal její autor po jedné noze za autovou čáru a utkání pro něho skončilo. V sestavě ho nahradil Minx. V téže minutě střídal i autor 18 branek Simr, jehož místo zaujal Liška. A byl to právě nový muž v sestavě hostujícího trenéra Smejkala, který byl v 76. min. po centru Demetera dle verdiktu rozhodčího faulován ve vápně Píškem a následoval tak pokutový kop. Ten střelou k pravé tyči proměnil ROBIN DEMETER - 1:1.

Za čtyři minuty po centru Demetera pálil ve vápně Pokorný, ale Floder své mužstvo podržel. Domácí se nechtěli spokojit s jedním bodem a vsadili vše na jednu kartu. Trenér Zbořil stáhl hru na tři obránce a na hrot útoku se vysunul Píšek. Kýžený efekt to však nepřineslo. Naopak hosté v 87. min. zaútočili Demeterem, který v zimní přípravě usiloval o smlouvu v prvoligové Dukle Praha, a jeho následný centr si nešťastně dopravil do vlastní sítě TOMÁŠ FEIK - 1:2.

V samotném závěru pak uviděli červené karty domácí Kučera za faul na Pokorného a hostující Kriegsmann za zákrok na Minxe. Na výsledek utkání vyjma jeho nervózní koncovky to však vliv nemělo.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - FC Velké Meziříčí 1:2 (0:0)

Záznam z utkání

Zbyněk Zbořil, FK Blansko: „Poslední domácí zápas jsme začali aktivně a už ve 2. minutě jsme mohli jít do vedení, ale Kučera svoje sólo zakončil jen do tyče. Hosté se snažili držet míč, ale do šancí jsme je nepouštěli. My jsme se přizpůsobili tomu uspávacímu tempu a v první půli toho moc k vidění nebylo, ale i tak jsme tam měli několik šancí na úvodní branku. V poločase jsme si k tomu něco řekli, nechtěl jsem akceptovat tempo zápasu a ve druhé půli to bylo znát. Celou druhou půli jsme měli pod kontrolou, dali jsme pěknou vedoucí branku a škoda, že se nám nepodařilo odskočit o dva góly, protože šance jsme si na to vypracovali. Poklidný ráz zápasu se změnil po odpískání penalty pár minut před koncem. Komentovat to nebudu, protože rozhodčí si zdůvodní všechno. Ve finále se ze závěru zápasu, který jsme měli jasně pod kontrolou, stala „bramboračka“, kterou odnesli dva hráči vyloučením. Nechtěl jsem se smířit se ztrátou bodů, stáhli jsme hru na tři obránce a chtěli se porvat o zasloužené tři body, ale místo toho jsme si dali v samotném závěru nešťastný vlastní gól. Víc než ztráta bodů mě mrzí další zranění hráčů, takže pro nás závěrečné kolo bude o to těžší.“

Sestřih z utkání