19.05.2019  |  MJ, Foto: Josef Kratochvíl

K bodu s Polnou dopomohl jedinou brankou domácích Tulaydan, Blansko remizovalo se sedmým týmem divize 1:1

B l a n s k o - Proti Polné nastoupil výběr trenéra Zbořila ve značně pozměněné sestavě, ovlivněné zraněními několika hráčů základní sestavy. I proto dostali šanci naši dorostenci a chopili se jí se ctí. Ve slunečném sobotním odpoledni Blansko remizovalo s Polnou 1:1 a dál zůstává v soutěži neporaženo.

25.kolo, sobota 18.5.2019, 17:00
Sestava: Zálesky - Minx, Sedlo, Huška (C), Němec - Buchta - Chloupek, Přerovský, Ševčík, Traore - Tulaydan
Náhradníci: Nešetřil - Souček, Paděra, Bednář, Štrombach
Trenér: Zbyněk Zbořil
Vedoucí: Petr Dvořák
1Slavoj Polná
Sestava: Konrád - Šourek, Holub, Haala, Válek, Kavka, Fadrný, Šerý, Voráč, Klíma (C), Rod
Náhradníci: Mezera - Šimek, Apfelthaler, Pecina, Trombelli
Trenér: Michal Lovětinský
Vedoucí: Petr Prážak
Branky: 23. Tulaydan - 24. Voráč
Osobní tresty: ŽK: 29. Tulaydan - nikdo
Doba hry: 45+0, 45+4
Počet diváků: 235
Rozhodčí: Petr - Rosický, Muller
Delegát: Peřinka

Další výsledky 25. kola Moravskoslezské divize D

Nové Sady - Břeclav 2:0
Rosice - Bystrc-Kníničky 6:1
Strání - Havlíčkův Brod 1:1
Humpolec - Ždírec nad Doubravou 3:2
Lanžhot - Žďár nad Sázavou 4:0
Tasovice - Velká Bíteš 4:0
Stará Říše - Bzenec 5:0

Zbyněk Zbořil „Při množství zraněných hráčů jak v áčku, tak i v dorostu, byl dnešní zápas v podstatě jedinou možností, jak dát vycházejícím dorostencům větší herní prostor. Pak už nám zápasy kolidují a budeme rádi, když obě soutěže důstojně dohrajeme. Pro kluky to byla dobrá zkušenost vyzkoušet si divizní fotbal, ale také jim to nastavilo zrcadlo, na čem musí ještě hodně zapracovat. I přesto, že jsme šetřili klíčové hráče včetně kapitána Bednáře, tak jsme chtěli zápas zvládnout a protáhnout vítěznou sérii. K tomu jsme potřebovali ale mnohem víc kvality ve finální fázi od ostatních hráčů a tu jsme tam prostě neměli. Když jsme se dostali do vedení, tak jsme po hrubé chybě hned z protiútoku inkasovali a i když jsme si nějaké šance ve druhé půli vypracovali, tak nám chyběla už zmíněná větší kvalita v koncovce. Na seznam zraněných přibyl Přerovský, tak nezbývá než doufat, že se nám někdo z trojice Jakubov, Ordoš, Urbančok dá během týdne zdravotně do pořádku.“