20.05.2017  |  Boris Hasa

Nepovedený vstup stál Blansko zápas, v Hulíně prohrálo 3:0

H u l í n / B l a n s k o - Nepovedený začátek zapříčinil porážku fotbalistů A týmu FK Blansko v rámci 26. kola Fortuna Moravskoslezské ligy. Svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila již po deseti minutých hry prohrávali v Hulíně 2:0. Domácí stačili v prvním poločase skórovat ještě jednou a po pěti zápasech tak ukončili bodovou sérii Blanska.

26.kolo, sobota 20.5.2017, 17:00 | sportovní areál Hulín, Antonína Dvořáka 1214
3SK Spartak Hulín
Sestava: Chytil - Kovář, Číhal, Zlámal, Barcuch - Oulehla (78. Goldemund), Malenovský, Laciga (C), Šrom - Ondřejka (68. Dvořáček), Minář (64. Pospíšil)
Náhradníci: Stratil - Vyskočil, Pospíšil, Dvořáček, Goldemund
Trenér: Jindřich Lehkoživ
Sestava: Floder - Šplíchal, Píšek, Koláček (C) - Hanuš - Chloupek (89. Gregor), Duda, Kratochvíl (85. Hanák), Kučera, Minx (81. Feik) - Stehlík
Náhradníci: Juran - Feik, Hanák, Gregor
Trenér: Zbyněk Zbořil
Branky: 1. Minář, 10. a 31. Šrom
ŽK: bez karet
Rozhodčí: Martin Kubica - Lukáš Lakomý, Petr Kondler
Delegát: Miloš Holík
Hrací doba: 45+0 ; 45+0
Střely na branku: 7:2
Střely mimo branku: 4:6
Rohy: 3:3
Ofsajdy: 2:1
Fauly: 8:11

Minulé domácí vítězství nad Otrokovicemi bylo vykoupeno zraněními Petra Gromského a Jana Trtílka a když k tomu připočítáme jednozápasovou stopku za vyloučení pro Štěpána Kolaříka, měl trenér Blanska Zbyněk Zbořil starostí při sestavování základní jedenáctky více než dost.

A vrásky na čele přibyly hostujícímu trenérovi již po necelé minutě hry, když centrovaný míč poslal hlavou za Floderova záda MICHAL MINÁŘ - 1:0. Po deseti minutách hry se navíc v pokutovém území uvolnil MICHAL ŠROM, jehož přízemní střela skončila u levé tyče - 2:0.

Ve 20. min. podržel hosty brankář Floder, který si poradil s šancí Oulehly. Blanenští zahrozili až ve 29. min., když po pobídce Hanuše sklepl Stehlík míč před šestnáctkou Chloupkovi, který pálil nad. Jak efektivní byli domácí při zakončování útočných akcí v úvodní půlhodině dokumentoval MICHAL ŠROM, který se nádherně položil do centru Lacigy a prudkou střelou zvýšil na 3:0. Blanenští mohli vzápětí snížit, ale po rohovém kopu Kučery se Hanušova střela mezi tři tyče nevměstnala.

Po přestávce se Blanenští snažili o korekci skóre. V 50. min. po akci Minxe nezamířila do branky střela Stehlíka z hranice velkého vápna. Ještě větší šanci měl Stehlík v 64. min, kdy ho do samostatného úniku vyslal Kučera, po kličce brankáři však zakončil mimo. Na druhé straně měli nejslibnější příležitosti domácí Zlámal s Pospíšilem, ale brankář Floder své mužstvo podržel.

V závěru utkání si premiérové starty za A mužstvo připsali dorostenci Tomáš Gregor a Dalibor Hanák. Na konečném výsledku se ve druhém poločase nic nezměnilo a Blanenští tak po pěti utkáních vyšli bodově naprázdno.

ONLINE textový přenos

SK Spartak Hulín - FK Blansko 3:0 (3:0)

Záznam z utkání

Další výsledky 26. kola Fortuna Moravskoslezské ligy:

Otrokovice - Hlučín 1:3 (1:0), Sigma Olomouc B - Velké Meziříčí 2:0 (2:0), Vyškov - Mohelnice 5:0 (0:0), Petřkovice - Kroměříž 0:2 (0:0), 1. HFK Olomouc - Třebíč 3:0 (1:0), Slovácko B - Uničov 0:1 (0:1), Zlín B - Líšeň 1:3 (1:1)

Zbyněk Zbořil, FK Blansko: „Hulín měsíc nevyhrál, tak bylo jasné, že to bude chtít protrhnout s námi a kluky jsem připravoval na vstup do zápasu. Stejně jako před týdnem, kdy to tam napadalo nám, tak teď se to otočilo a z prvních dvou střel na bránu to bylo v 10.minutě 2:0. Najednou jsme hráli proti Realu Madrid, domácích bylo plné hřiště a my jsme se z té facky dlouho vzpamatovávali. Nemá cenu se vymlouvat na změny v sestavě, prostě jsme doplatili na špatnou koncentraci v úvodu zápasu a velkou nekvalitu při dohrávání situací po zisku míče. Celý první poločas byl hodně špatný. Po změně stran se kluci vrátili k poctivé práci v obranné fázi a i když motivace domácích už nebyla taková, tak jsme mohli a měli zápas zdramatizovat.“