2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Úspěšné odpoledne prožili blanenští dorostenci na stadionu na Údolní. Starší dorostenci udali směr utkání v závěru prvního poločasu a nakonec zaslouženě zvítězili 5:0, mladší dorostenci vybojovali první bod za remízu 1:1.

Rozhodčí: Vejtasa - Prokop, Stejskal

Veselý - Maňoušek, Pačovský (C), Skácel, Němec, Souček, Rek, Ševčík, Havelka, Mlčoušek, Prudil
Náhradníci: Stupinský, Dinga, Jarůšek, Štěpánek, Tenora
Trenér: Zdeněk Veselý

Drobek - Štromp, Husár, Gilák, Veselka, Noga (C), Jurovec, Buzek, Kaštan, Szotkowski, Kobza
Náhradníci: Zielina, Stuchlík, Dadak, Prokel
Trenér: Čestmír Kročil

Za horkého počasí nastoupili blanenští starší dorostenci do utkání 3. kola Moravskoslezské dorostenecké ligy. Soupeřem domácího družstva byl celek MFK Karviná B.

Začátek utkání se nesl v duchu opatrnosti a prvních náznaků šancí, které však končily na kopačkách obránců obou družstev nebo v rukou brankářů. První střelecký pokus vyprodukoval ve 14. minutě Ševčík, ale jeho ráně chyběla přesnost. V 16. minutě došlo k nepříjemnému zranění Prudila, jehož musel následně vystřídat Jarůšek.

Na větší šanci si diváci museli počkat do 23. minuty, kdy se po rohovém kopu ocitl míč mezi několika hráči v pokutovém území, ale nikdo v tu chvíli nedokázal zakončit. Hosté se snažili během této doby několikrát ohrozit brankáře Veselého, ale jejich centrované či vystřelené míče končily na hlavách pozorných obranců. V 36. minutě se přímého kopu z poloviny hřiště chopil Němec, který svým centrem vyzval Ševčíka do hlavičky. Jeho pokus kryl gólman Drobek. Vypadalo to, že se poločas dohraje za bezbrankového stavu, ale závěr byl především z domácí strany strhující. Nejdříve ve 42. minutě v těžké pozici razantně zakončil na zadní tyč Souček a bylo to 1:0. O 3 minuty později uklidil míč hlavou do sítě Ševčík - 2:0.

V druhém poločasu už Blanenští nechtěli ponechat nic náhodě a od prvních minut si vytvářeli velmi dobré příležitosti. Šanci Havelky zastavil ve 47. minutě ofsajd. Za dvě minuty už se však domácí radovali. Ševčík získal míč u vlastního pokutového území a rozjel rychlou akci s Jarůškem, který mu jej vrátil zpátky do pozice, z níž se blanenská "sedmnáctka" nemýlila - 3:0. V 51. minutě zkusil překvapit brankáře Drobka Havelka, ale jeho pokus ze 40 metrů skončil těsně vedle tyče. 57. minuta přinesla parádní akci z hloubi pole, jejíž finální řešení měl na noze Mlčoušek. Bohužel však ve slibné příležitosti branku minul. Dva góly si domáci schovali do závěrečné třicetiminutovky. V 66. minutě se hlavou z bezprostřední blízkosti prosadil Skácel - 4:0, v 71. minutě po kombinaci s Mlčouškem rozvlnil síť Havelka - 5:0. Blansko závěr utkání v poklidu dohrávalo, čehož využili Karvinští k několika příležitostem. V 79. a 80. minutě dvakrát nebezpečně pálil Zielina. Jednou byla jeho rána protečována na roh, podruhé ji kryl Veselý. Poslední šanci hostů měl v 87. minutě Szotkowski, jenž hlavičkoval těsně vedle tyče. Tím byl "účet" tohoto utkání uzavřen a Blansko má tak po třech zápasech ve starším dorostu 7 bodů.

Mladší dorost po bojovném výkonu remizoval 1:1. Jedinou branku domácích vstřelil ve 33. minutě Kunc.