26.08.2012  |  Bohumil Hlaváček

Rousínov odjel z Blanska s výpraskem

B l a n s k o - Na středeční výhru s Kyjovem navázali Blanenští skvěle. Po výborném výkonu dali oslavenci čerstvém šedesátníkovi Břeťovi Strážnickému, který se postaral o čestný výkop, krásný dárek v podobě tří bodů za přesvědčivou výhru s Rousínovem 5:1.

3.kolo, sobota 25.8.2012, 16:30
Sestava: Juran - Bubeníček (C), Marák, Maška, Šíp - Zouhar (53. Vašák, 73. Mokrý), Šplíchal (83. Zavoral) - Šenk, Jarůšek - Doležel - Trtílek.
Zápas vedli z lavičky Miloš Vašák, Pavel Starý a Alexandr Malits.
1Tatran Rousínov
Branky: 7. vlastní, 17. Doležel, 45. Šíp, 75. Mokrý, 87. Trtílek - 11. Krejčíř
ŽK: 41. Šíp - 28. Kubala, 63. Boušek
Rozhodčí: Denev - Kunický, J. Mayer
Delegát: Jindra

Běžela 7. minuta. Za přispění obrany hostí se trefil Tomáš Zouhar - 1:0.

Radost domácím dlouho nevydržela. Po čtyřech minutách po centru zleva na zadní tyči hlavičkoval Krejčír, Juran neměl šanci - 1:1.

17. minuta a Blansko znovu vede, když Jan Doležel obhodil hostujícího brankáře - 2:1.

Oboustranně pohledná hra pokračovala. V 24. minutě Trtílkovu střelu kryl gólman, na druhé straně při trestném kopu po chvíli pomohl Juranovi hlavičkou Šenk. Přímý kop na rousínovskou branku z nadějné vzdálenosti poslal po minutě Doležel brankáři do náruče.

Závěr poločasu patřil Blansku. Ve 43. minutě Zouharovu střelu vytáhl gólman nad, v poslední minutě pak zamířil již přesně Petr Šíp - 3:1.

V úvodu druhé půle se zranil Zouhar a musel naskočit Vašák. Ten v 55. minutě fauloval, trestný kop Bendy ale mířil jen do boční sítě. Po dvou minutách pálil Šenk vedle rousínovské branky. Na druhé straně se musel po chvíli blýsknout efektním zákrokem Juran.

Dlouho si nezahrál Andrej Vašák. Po srážce s hostujícím hráčem zůstal ležet na zemi a musel být odvezen na ošetření do nemocnice. Pravděpodobná diagnóza - zlomená klíční kost.

Blansko v poslední čtvrthodině přidalo ještě plyn a výsledkem byly ještě dvě branky. Na 4:1 zvýšil v 76. minutě Mokrý. Brankový účet zápasu uzavřel v 87. minutě Trtílek - 5:1.