2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - V pátém utkání momentálně probíhajícího ročníku Fortuna Moravskoslezské divize D narazilo Blansko na svého tradičního soupeře z Tasovic. S týmem ze znojemského okresu sehrálo během posledních tří měsíců třetí utkání a podruhé si vedlo vítězně. Výsledek 3:2 přinesl domácím další tři body, dohromady jich Blanenští posbírali již patnáct.

Delegát: Vidlák

Doležal - Sedlo, Huška, Mezlík - Paděra, Bednář (C)- Chloupek (80. Šplíchal), Buchta, Urbančok, Minx (74. Dvořák) - Tulaydan (46. Traore)
Náhradníci: Nešetřil - Dvořák, Traore, Šplíchal, Feik
Trenér: Tomáš Kolouch
Vedoucí: Radek Souček

Konvalina - Garčic, Hrazdílek, Blahoudek, Rygl, Lapeš, Horáček (11. Čermák), Rapouch, Paul, Landšperský (89. Švejkar), Švarc (C)
Náhradníci: Švejkar, Furik, Čermák
Trenér: Miroslav Steinhauser
Vedoucí: Libor Klíčník

Za příjemných povětrnostních podmínek zahájilo Blansko své letošní třetí utkání na domácí půdě proti momentálně 7. týmu Moravskoslezské divize D.

Poprvé mohli zahrozit hosté, a to ve 2. minutě, kdy centrovaný míč z přímého kopu sebral z hlav útočníku Buchta. V 5. minutě se naopak náramně vydařila první větší akce domácích. Po kombinaci Tulaydana, Chloupka a Bednáře se míč dostal k Sedlovi, který jej předložil Minxovi. Jeho střelecký pokus byl zblokován tak šikovně, že dorážející Urbančok neměl se zakončením z bezprostřední blízkosti problémy - 1:0. O tři minuty později chtěl zaskočit brankáře Doležala hostující Paul svou chytrou střelou na přední tyč z přímého kopu, blanenský matador si však s tímto pokusem poradil. Ve 13. minutě se mohli Blanenští radovat již podruhé, šance Chloupka však skončila na břevně Konvalinovy brány. Za minutu už však byla síť znovu rozvlněna. Chloupek zatáhl míč po pravé straně a předložil přesný centr do pokutového území Minxovi, který se nohou nemýlil - 2:0.

Blanenští i nadále, po vzoru minulých utkání, pressovali soupeře a snažili se držet míč na svých kopačkách. Ve 21. minutě chtěl přidat další branku Urbančok, jeho střela levačkou však jen těsně minula bránu. 23. minuta přinesla závar v pokutovém území hostů, z nějž Sedlo málem vytěžil další gól. Jeho pokus zblokoval až Konvalina. Po druhé brance toužil také Minx, který byl v první půli velmi vidět. I jeho levačka však skončila těsně vedle tyče. Ve 30. minutě dostali Tasovice poprvé míč za Doležalova záda, branka však nemohla být uznána kvůli ofsajdu. Snaha hostů byla vidět v závěru poločasu. Ve 36. minutě vybídl Garčic Paula, ten přihrával pod sebe z pravé strany na dobíhajícího Lapeše, jehož obrovskou šanci fantasticky zlikvidoval Doležal. O minutu později hlavičkoval Hrazdílek, avšak těsně nad břevno domácí branky. Do kabin se tak šlo za přívětivého stavu 2:0.

Do druhé půle lépe vstoupili Blanenští. Ve 48. minutě vyslal Bednář skvělý míč na Chloupka, jehož pokus z voleje mířil jen těsně vedle pravé spojnice. Za dvě minuty se poprvé do šance řítil střídající Traore, ale vše mu zhatil pohotový Konvalina. V 57. minutě přišla nečekaná studená sprcha pro domácí. Po předchozím zákroku Doležala a všech dalších odrazech se míč dostal k Ryglovi, jenž vyslal nechytatelnou ránu z 20 metrů - 2:1. Na domácích bylo v tu chvíli vidět, že si výsledek chtějí znovu pojistit a jejich kombinace nabrala na obrátkách. V 64. minutě vybídl Urbančok Bednáře, který z levé strany vyslal přízemní míč směrem k Traoremu, jehož pokus skončil za zády tasovického brankáře - 3:1. Pro Traoreho to byl první gól v letošní sezóně. Držení míče, přenášení hry a přesná kombinace ze středu pole, ať už od Bednáře či Paděry, přinášela další šance pro rychlonohého útočníka. Obrana hostů však dokázala všechny jeho další pokusy zblokovat buď na roh, nebo si s míčem poradil Konvalina. V 77. minutě vyslal pěknou ránu z přímého kopu Bednář, ale gólmana Tasovic nezaskočil.

A pak to přišlo. Menší chyba v obraně Blanska znamenala pro Tasovice příležitost znovu snížit. Pohotovou střelu Lapeše k tyči nedokázal Doležal vytěsnit, čímž hosté zdramatizovali závěr utkání - 3:2. Blanenští hráči jim však v poslední desetiminutovce míč moc nepůjčili, za zmínku stojí 87. minuta a nepřesná hlavička Landšperského.

K dalšímu utkájí zajíždí muži v sobotu 8. září do Bzence. Začátek je naplánován na 16 hodin.