08.05.2013  |  Josef Šmerda

Starší žáci na hřišti Slovanu Brno neuspěli

Starší žáci na hřišti Slovanu Brno neuspěli

B r n o / B l a n s k o - V 16. kole krajského přeboru prohráli starší žáci na půdě Slovanu Brno 0:3.

 
 
16.kolo, neděle 5.5.2013, 09:00
3FC Slovan Brno
0FK Blansko
Sestava: Šamšula - Feik, Študent, Borek, Kala - Šamalík, Šmerda, Moravec, Chroust - Dyunbold, D. Zmeko
Náhradníci: Kadlec, Kakáč, Šustr, Šenkeřík
Trenér: Michal Šenkeřík
Poločas: 2:0

Komentář k zápasu

Důležité utkání nás čekalo na hřišti Slovanu Brno. Slovan včetně předehrávek získal před tímto utkáním na jaře již 9 bodů a vymanil se z pásma sestupu, navíc se nebezpečně přiblížil našemu mužstvu. O to víc by byl zisk bodů ze soupeřova hřiště cenný.

Trenéři se museli před utkáním vyrovnat z absencí brankáře Holíka, který dal z málo pochopitelných důvodů přednost školnímu turnaji ve florbale. Do branky se tak postavil brankář mladších Michal Šamšula, pro kterého to byla těžká zkouška.

Od úvodních minut byli více aktivní domácí a v 5. min. po úniku po levé straně a následném vyšachování naší obrany včetně brankáře se ujali vedení – 1:0. Po brance se sice hra trochu vyrovnala, ale my jsme pro domácího brankáře nebyli nebezpeční. Zato domácí svým důrazem a rychlostí dělali naší obraně velké problémy. Nebezpečné byli rovněž jejich standartní situace. Ve 30. min. pak po dalším našem nedůrazu v obraně pohodlně domácí zvýšili na 2:0.

Do druhého poločasu jsme šli se snahou o změnu našeho herního projevu a hlavně se snahou alespoň o vyrovnání. Začátek poločasu byla tato snaha patrná i na hřišti. V 50. min. D. Zmeko po samostatném úniku překonal i domácího brankáře, ale jeho střelu bohužel zastavilo břevno. Domácí odpověděli nebezpečně zahraným rohem, když se ocitl zcela sám před naší bránou domácí hráč, ale naštěstí nedal.

V 60. min. po dalším zaváhání naší obrany se ke střele dostal na hranici velkého vápna domácí hráč a střelou k tyči nedal Šamšulovi šanci – 3:0. Po této brance trenéři prostřídali sestavu a utkání se již jen dohrávalo. V závěru se dostal do dvou šancí Šmerda, ale jeho střely brankář zneškodnil.

Domácí zvítězili zcela po zásluze a ukázali některým našim hráčům, jak se má o body bojovat. Nyní naše mužstvo táhne 6 hráčů a zbytek se veze, navíc některým na výsledku mužstva evidentně nezáleží. Začínají se nám bohužel nebezpečně přibližovat týmy ze spodních pater tabulky a tak sobotní zápas doma proti Medlánkám napoví, jaký bude konec sezony. Vítězství nám přinese více klidu do dalších bojů, naopak porážka nás posune do boje o udržení v soutěži!
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu