23.05.2013  |  Josef Šmerda

Starší žáci schytali ve Starém Lískovci debakl

Starší žáci schytali ve Starém Lískovci debakl

B l a n s k o - Starší žáci se v rámci 18. kola krajského přeboru představili na hřišti Starého Lískovce. Svěřencům trenéra Michala Šenkeříka se utkání nevydařilo, utržili vysokou porážku 1:7.

 
 
18.kolo, neděle 19.5.2013, 09:00
7TJ Tatran Starý Lískovec
1FK Blansko
Sestava: Šamšula - Kakáč, Borek, Študent, Kala - Gregor, Šmerda, Feik, Šamalík - Holík, D. Zmeko
Náhradníci: Šenkeřík, Rumler, Amarbold
Trenér: Michal Šenkeřík
Poločas: 2:0
Branka: D. Zmeko

Komentář k zápasu

K těžkému utkání zajížděli hráči starších žáků do Starého Lískovce, který byl v tabulce na druhém místě. O osudu zápasu se rozhodlo ještě před výkopem, protože z nejrůznějších důvodů chybělo hned 7 hráčů a tak Holík musel tentokrát nastoupit místo do brány do útoku.

Od první minuty nás soupeř jednoznačně přehrával a vytvořil si také několik brankových příležitostí. Domácí hráči si s našimi nedůraznými a najivně hrajícími hráči dělali co chtěli. V 15. minutě si navíc Kakáč málem vstřelil vlastní gól, ale naštěstí Šamšula situaci zachránil, když míč chytil na brankové čáře.

Ve druhé části poločasu jsme hru alespoň trochu opticky vyrovnali. V 25. minutě po dlouhém nákopu k naší bráně se po nedorozumění Šamšuly a Študenta dostal k míči domácí útočník a pohodlně do prázdné brány otevřel skóre - 1:0. V poslední minutě poločasu pak Kakáč nepochopitelně přenechal po zmatcích v obraně míč domácímu hráči, který našel ještě lépe postaveného spoluhráče a ten zvýšil na 2:0.

Hned po změně stran se v 35. a 37. minutě za přihlížení našich obránců podařilo domácím navýšit skóre na 4:0 a bylo po zápase. Ve 45. minutě sice D. Zmeko po rohu snížil na 4:1, ale v této době již bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Domácí lehce přidávali branky až se skóre zastavilo na konečných 7:1.

I přes obdržené branky byl jednoznačně nejlepším hráčem brankář Šamšula, který vyřešil dalších pět 100% příležitostí soupeře.

Dnes bychom těžko uhráli dobrý výsledek v plné sestavě, natož v takto kombinované. V zápase díky absencím a vývoji skóre dostali příležitost všichni hráči, kteří hrají jen zřídka a bohužel se ukázalo, že většina z nich na úroveň krajského přeboru nestačí. Na druhou stranu by si ti hráči, kteří se z nejrůznějších důvodů omluvili měli uvědomit, že bez 100% přístupu a odpovědnosti se v kolektivním sportu nedá ničeho dosáhnout. To co se v neděli v Lískovci hlavně ve druhém poločase odehrávalo, nemělo z naší strany z fotbalem nic společného a doufejme, že se to již nikdy nebude opakovat.

Příležitost k nápravě mají kluci hned v sobotu, kdy doma hrají se sousedem v tabulce, týmem Bohunic, který se na jaře také trápí, ale proti Blansku se dokáže vždy předvést.
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu