25.09.2013  |  Josef Šmerda

Starší žáci i přes řadu absencí zdolali silnou Svratku

Starší žáci i přes řadu absencí zdolali silnou Svratku

B l a n s k o - Výborného výsledku dosáhli v rámci 5. kola krajského přeboru starší žáci FK Blansko. I přes řadu absencí dokázali svěřenci trenéra Michala Šenkeříka porazit v domácím prostředí jednoho z adepta na vítězství v soutěži Svratku Brno 3:0.

 
 
5.kolo, sobota 21.9.2013, 11:45
3FK Blansko
Sestava: Přikryl - Šenkeřík, Feik, Sekanina, Kakáč - Gregor, Šmerda, Moravec, Rek - Gansukh, Ševčík
Náhradníci: Rumler, Ceke
Trenér: Michal Šenkeřík
0FC Svratka Brno
Poločas: 2:0
Branky: Gansukh 2, Šmerda

Komentář k zápasu

Situace před utkáním s jedním z adeptů na vítězství v soutěži nevypadala vůbec dobře. Ze tří brankářů nebyl k dispozici ani jeden, navíc pro nemoc nebo zranění se omluvili další 3 hráči základní sestavy. Do brány se tak musel postavit Přikryl a z mladších žáků vypomoci Rek.

Naštěstí se ukázalo, že ve fotbale žádné zákonitosti neplatí. Hned ve 3. min. našel Ševčík centrem na penaltě Gansukha a ten prostřelil brankáře hostí - 1:0. Pak sice měli hosté řadu příležitostí, ale ty neproměnili. Kluci poctivě bránili a čekali na svoji příležitost. Ta přišla ve 20. min., když Ševčík našel zpětnou přihrávkou Šmerdu, který přeloboval brankáře - 2:0.

V samotném závěru poločasu mohlo být rozhodnuto, Hongor prošel pokutovým územím hostí a zpětnou nahrávkou hledal Šmerdy, který by dával do prázdné, bohužel jeho nahrávku hostující obránce stačil tečovat.

Druhý poločas začali hosté náporem, ale naštěstí opět svoje šance neproměnili. V 55. minutě Rek vysunul Gansukha, který si pohrál s obráncem a prostřelil brankáře - 3:0. Tím bylo utkání rozhodnuto. Hosté se sice snažili alespoň o zkorigování výsledku, ale marně.

Vynikají kolektivní výkon na hranici možností vedl k zasloužené výhře nad favoritem. Kluci si sáhli na dno svých sil, ale dokázali, že i v silně kombinované sestavě lze uhrát dobrý výsledek. Nic lehkého nás nečeká ani v dalším utkání, kdy zajíždíme do Veselí, momentálně druhého týmu krajského přeboru. Pokud ale kluci svůj výkon zopakují, nemusíme se o výsledek bát.
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu