12.05.2014  |  Miloš Vašák st.

Rezerva s okleštěnou sestavou v Podolí nebodovala

Rezerva s okleštěnou sestavou v Podolí nebodovala

P o d o l í / B l a n s k o - Fotbalisté B týmu FK Blansko pět kol před koncem soutěže zůstávají na posledním místě tabulky. Na hřišti Podolí u Brna se sice v okleštěné sestavě srdnatě prali o bodový výsledek, odešli však poraženi po výsledku 1:3.

 
 
21.kolo, sobota 10.5.2014, 16:30 | hřiště TJ Sokol Podolí u Brna
3Sokol Podolí u Brna
1FK Blansko B
Sestava: Švancara - M. Vašák ml., Mokrý, Brichta, D. Juránek - P. Beneš, Kopecký, Zavoral, Buchta - A. Vašák, Suchý
Náhradníci: nikdo
Trenér: Ivan Študent
Asistent a vedoucí mužstva: Miloš Vašák st.
Poločas: 2:1
Branky: 4. a 77. L. Lazar, 10. Havel - 42. A. Vašák z pen.

Komentář k zápasu

B mužstvo se potýká s rozsáhlou marodkou. Mimo hru jsou Paděra, Jarůšek, Majer, M. Beneš a Pokoj. Proto odjíždělo do Podolí v 9 hráčích, do pole musel nastoupit brankář Suchý, po zranění ještě nepřipravený A. Vašák a dorostenec Brichta, který odehrál celý divizní zápas ve čtvrtek a v sobotu dopoledne za starší dorost. Z A mužstva přišel vypomoci Robin Buchta.

Mužstvo bohužel nezachytilo začátek, protože několik hráčů hrálo na jiných postech a do 10. min. dvakrát inkasovalo. V prvním případě se po dlouhém míči za obranu prosadil Lazar a druhou branku přidal po standardní situaci Havel. Domácím aktivita vydržela ještě čtvrthodiny. Poté naši hráči zjistili, že se i v kombinované sestavě se dá hrát a více drželi míč. Nebezpečný byl především z levé strany Buchta, který také ve 41. min. zařídil svým průnikem do šestnáctky pokutový kop. Ten proměnil Andrej Vašák - 2:1.

Po přestávce byl zcela jasně lepší náš tým. Obrana domácí do šancí nepouštěla, naopak nebezpečné byly průniky Buchty, Zavorala a P. Beneše. Nádherná akce s úspěšným zakončením přišla po ose Zavoral, A. Vašák, centr druhého jmenovaného z voleje trefil Kopecký a následně rozvlnil síť Suchý. Bohužel rozhodčí byl proti a odpískal ofsajd. Další příležitosti A. Vašáka, průniky Buchty a střely Mokrého již brankou neskončily. Domácí se v 77. min. ještě jednou dostali na dostřel naší branky, z čehož pramenila branka Lazara. Konec zápasu se dohrával za stálé naší převahy.

Ohlasy trenérů

Ivan Študent, FK Blansko B: „Hodně složitá situace před zápasem s hráčským kádrem, přesto vše jsme v prvním poločase vyrovnali, ale kvůli údajnému ofsajdu nebyla branka uznaná. Především za druhý poločas musím kluky pochválit. Bojovali do úplného konce i když věděli, že střídat nemůžeme. Byli k vidění pěkné kombinace i celkem výrazná územní převaha, bohužel s přesným zakončením se potýkáme celou sezónu.“
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu