26.05.2014  |  Miloš Vašák st.

Rezerva se díky další výhře odlepila ode dna

Rezerva se díky další výhře odlepila ode dna

B l a n s k o - Rezerva FK Blansko se tři kola před koncem soutěže odlepila ode dna. V přímém souboji o 13. místo porazili svěřenci trenéra Ivana Študenta na domácím trávníku na Mlýnské Sokol Švábenice 6:0 a uchovali si tak naději na záchranu.

 
 
23.kolo, sobota 24.5.2014, 16:30 | stadion na Mlýnské, Blansko
6FK Blansko B
Sestava: Švancara - Brichta, Mokrý (C), Vágner, Buchta - Zavoral, Pokorný, (65. A. Vašák), Kopecký, P. Beneš - Pokoj (70. M. Skoupý), Jarůšek
Náhradníci: A. Vašák, M. Skoupý
Trenér: Ivan Študent
Asistent a vedoucí mužstva: Miloš Vašák st.
0Sokol Švábenice
Poločas: 4:0
Branky: Jarůšek 2, P. Beneš, Buchta, M. Skoupý, Mokrý

Komentář k zápasu

Na Mlýnskou přijelo předposlední mužstvo tabulky a tak se očekával tuhý boj o záchranu v soutěži. Naše mužstvo posílené i o hráče Buchtu, M. Skoupého a Brichtu, kteří dopoledne bojovali v Pelhřimově s A týmem, šlo do zápasu s jasným cílem - získat plný počet bodů.

Od začátku jsme měli míč neustále pod kontrolou a bylo otázkou času, kdy se prosadíme i střelecky. Soupeř se snažil pozorně bránit, ale domácí se dostávali za obranu z počátku po stranách díky Zavoralovi a Buchtovi a poté i zásluhou útočné dvojice. Ve 23. min. se po centru na zadní tyč dobře orientoval PETR BENEŠ, který prostřeli brankáře - 1:0.

Další branka přišla po serii rohových kopů, které záhrává tradičně Pokorný. Tentokrát na přední tyč pohotově naběhl TOMÁŠ JARŮŠEK a hlavou dal druhou branku - 2:0.

Naše mužstvo v tuto dobu zcela ovládlo hru a dobrou kombinační hrou si připravovalo dobré pozice. Třetí branku přidal ROBIN BUCHTA po pěkném průniku z levé strany do středu vápna a přízemní střele - 3:0. Ještě do poločasu zvýšil naše vedení svoji druhou brankou v utkání po zranění s chutí hrající TOMÁŠ JARŮŠEK, kdy po kolmém pasu ze středu hřiště postupoval sám na brankáře a s přehledem skóroval - 4:0.

Po změně stran se obraz hry nezměnil a domácí si mohli vyzkoušet řadu pěkných kombinací. Do hry se dostal další rekonvalescent A. Vašák a také MICHAL SKOUPÝ, který také zařídil pohotovou přízemí střelou v 78. min pátou branku - 5:0. Poslední branka padla z penalty za ruku v pokutovém území. Pokutový kop s jistotou proměnil kapitán ROMAN MOKRÝ - 6:0.

B mužstvo se tímto vítězstvím odpoutalo z posledního místa tabulky. V tuto chvíli ztrácí na první nesetupovou 11. pozici tři kola před koncem šest bodů.

Další výsledky 23. kola 1.B třídy, skupiny A:

Řečkovice - Letonice 6:0 (2:0), Podolí u Brna - Bohdalice 0:0, Svratka Brno - Doubravice nad Svitavou 5:1 (4:0), Čebín - Medlánky 0:1 (0:1), Rousínov B - Rájec-Jestřebí 0:2 (0:1), Tiškov - Lipovec 0:2 (0:1)

Ohlasy trenérů

Ivan Študent, FK Blansko B: „Soupeře jsme tentokrát zcela jasně přehráli a nepustili již ve druhém zápase po sobě do žádné vyložené šance. Je vidět, že kdyby mužstvo nastupovalo i v předchozích zápasech ve stabilizované sestavě, nemuseli jsme se vůbec pohybovat na konci tabulky. Věřím, že i v posledních třech zápasech sezóny budeme pokračovat v těchto dobrých výkonech.“
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu