02.05.2014  |  Josef Šmerda

Starší žáci vyhráli i v dohrávce

Starší žáci vyhráli i v dohrávce

B r n o / B l a n s k o - Na Svátek práce starší žáci dohrávali 14. kolo krajského přeboru. V jeho rámci vyhráli svěřenci Michala Šenkeříka a Tomáše Vacha v Kohoutovicích 2:1 a již zítra budou bojovat o posun na 2. místo tabulky.

 
 
14.kolo, čtvrtek 1.5.2014, 09:00
1Tatran Kohoutovice
2FK Blansko
Sestava: Holík - Souček, Feik, Sekanina, Chroust - Ševčík, Šmerda, Přikryl, Gregor - Gansukh, Prudil
Náhradníci: Mlčoušek, Moravec, Šamšula, Šenkeřík
Trenér: Michal Šenkeřík
Asistent: Tomáš Vach
Poločas: 1:2
Branky: Gansukh, Gregor

Komentář k zápasu

Ve čtvrtek ráno sehráli starší žáci odložené utkání v Kohoutovicích. Dopředu jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého, byť se Kohoutovice momentálně nacházejí ve spodních patrech tabulky.

V úvodu utkání na nás domácí vlítli, ale jejich snaha skončila v 5. min. kdy se Přikryl prosadil ve středu hřiště a vybídl Gansukha, který nadvakrát procedil míč přes brankáře - 0:1. Od této doby jsme na hřišti jasně kralovali a na naši nápaditou hru domácí neměli recept. Přišly i další šance, ale bohužel bez gólového zakončení. V 15. min. jsme se přeci jen dočkali. Chroust nastřelil před bránu odražený míč a Gregor jej pohotově dorazil do brány - 0:2.

Dále jsme domácí přehrávali a šance Gansukha a Prudila volaly po další brance. Bohužel se potvrdilo známé nedáš – dostaneš. Domácí nejprve zahrozili střelou z 25 metrů, kterou Holík podcenil, ale ta naštěstí skončila na břevně. Bohužel jsme se z toho nepoučili a po sérii nebezpečných standardek se domácí dočkali branky. Nastřelený míč na bránu Holík jen vyrazil před sebe a pro domácí hráče nebyl problém jej dorazit do brány - 1:2. V úplném závěru měl další loženku Šmerda, ale opět ho vychytal vynikající domácí brankář.

Jak jsme byli v prvním poločase jasně lepší, tak hned od úvodu toho druhého se náš výkon výrazně zhoršil. Domácí se převážně po našich chybách dostávali před naší bránu a byli také hodně nebezpeční. Holík nás několikrát podržel a když už byl překonán, pomohlo nám zase břevno!

My jsme také měli několik dobrých šancí, když se dvakrát za obranu domácích dostal Gansukh, ale v prvním případě brankář skvěle zakročil a ve druhém našel Ševčíka, který už dával do prázdné, ale naneštěstí trefil domácího obránce. Několikrát nebezpečně vystřelil Šmerda z hranice velkého vápna, při jednom z jeho pokusů domácí brankář jen se štěstím vyrazil míč před sebe a Prudil ho dorazil do brány, jenže domácí pomezní, odmával ofsajd a branka nebyla uznána. O vítězství jsme tak nakonec museli bojovat až do poslední minuty a naštěstí to vyšlo.

Důležité 3 body po výborném prvním poločase a trápení ve druhém, ale pokaždé to asi jednoduše nejde. Tímto vítězstvím jsme si upevnili 3. místo v tabulce a dotáhli se pouhý bod za druhou Svratku Brno, se kterou si to rozdáme již tuto sobotu na jejím hřišti.
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu