06.05.2014  |  Josef Šmerda

Starší žáci v souboji o druhé místo padli

Starší žáci v souboji o druhé místo padli

B r n o / B l a n s k o - Starší žáci po třech výhrách v řadě tentokrát nebodovali. V rámci 16. kola krajského přeboru prohráli svěřenci Michala Šenkeříka a Tomáše Vacha v přímém souboji o druhé místo na půdě Svratky Brno 2:5.

 
 
16.kolo, sobota 3.5.2014, 10:30
5FC Svratka Brno
2FK Blansko
Sestava: Holík - Souček, Feik, Sekanina, Chroust - Pačovský, Šmerda, Přikryl, Ševčík - Gansukh, Prudil
Náhradníci: Šamšula, Kadlec, Gregor
Trenér: Michal Šenkeřík
Asistent: Tomáš Vach
Poločas: 1:1
Branky: Gansukh, Prudil

Komentář k zápasu

Přímý souboj o 2. místo v tabulce jsme nezačali dobře. Již ve 2. min. po sérii našich chyb se domácí ujali vedení - 1:0. Kluci se však rychle oklepali a začali domácí přehrávat. Ve 13. min. se po chybě domácí obrany prosadil Gansukh a vyrovnal na 1:1. Až do konce poločasu se hrál svižný fotbal, hlavně ve středu hřiště, bez výraznějších šancí na obou stranách.

V úvodu druhého poločasu pronikl do pokutového území Gansukh který našel volného Šmerdu, ale jeho střela do odkryté brány trefila jen jednoho z obránců. Nedáš - dostaneš stále platí a domácí se po nevině vypadající akci a nedůrazu celé obrany ve 40. min. opět ujali vedení - 2:1.

Od této chvíle nás domácí začali svým důrazem a pohybem jednoznačně přehrávat a v 50. min. po dalším zaváhání naší obrany zvýšili na 3:1. Naše snaha o korigování výsledku se změnila v křeč a bezmoc. V samotném závěru ještě domácí po sérii rohů a opět tichého přihlížení naší obrany zvýšili na hrozivých 5:1. V poslední minutě Prudil alespoň korigoval po spolupráci Šmerdy a Gansukha na konečných 5:2.

Zasloužené vítězství domácích, kteří byli důraznější a hlavně přesně věděli, koho z našeho týmu eliminovat. Naše záloha a útok se hlavně ve druhém poločase vůbec nedostávali do hry a obrana v čele s brankářem neměla také svůj den. Je třeba se z prohry poučit a dobře se připravit na domácí utkání s momentálním lídrem krajského přeboru Veselím nad Moravou, ktré se hraje v sobotu 10. května od 10:30 na stadionu na Údolní.
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu