01.11.2015  |  Boris Hasa/Zdeněk Veselý

Fantastickou sérii mladšího dorostu nepřerušila ani Líšeň

B l a n s k o - Ani ve 13. kole letošního ročníku divize D nenastoupili mladší dorostenci proti soupeři, který by byl schopen je připravit o body. V přímém souboji o první místo porazili svěřenci Zdeňka Veselého SK Líšeň 5:0 a s plným počtem 39 bodů při skóre 64:7 vedou tabulku s náskokem pěti bodů!

13.kolo, sobota 31.10.2015, 12:30 | stadion na Mlýnské, Blansko
Sestava: Veselý - R. Souček, Pačovský, Feik, Němec - Ševčík (69. Kouřil), D. Šmerda (C), Gregor, Formánek (60 . Pernica) - Prudil (76. F. Šenkeřík), Gansukh
Náhradníci: F. Šenkeřík, Kouřil, Pernica Lukáš
Trenér: Zdeněk Veselý
Vedoucí týmu: Josef Šmerda
0SK Líšeň
Branky: 3. Ševčík Radim, 13. Šmerda Dominik, 46. Veselý Zdeněk, 70. Feik Tomáš, 75. Gansukh Chongor
ŽK: nikdo - 50. Dostálek
Rozhodčí: Hlubinka - Podaný, Kovářová

Hodnocení Zdeňka Veselého: „V posledním domácím zápase podzimní sezóny jsme přivítali na našem hřišti celek SK Líšeň. Ten byl v tabulce druhý, 2 body za námi, hrálo se tedy o první místo. Úvod západu nám vyšel skvěle. Ve 3. min. zahrával rohový kop z pravé strany Němec, na míč si na malém vápně naskočil nejmenší hráč na hřišti Ševčík a hlavou ho poslal do sítě - 1:0. Za dalších deset minut přešel v pokutovém území hostů Šmerda přes několik bránících hráčů a kolem vybíhajícího gólmana zvýšil na 2:0. Místo toho, aby nás tento skvělý úvod uklidnil, stal se pravý opak. Naše mužstvo zcela přestalo hrát a otěže zápasu převzali hosté. Nejprve se na hranici pokutového území uvolnil hostující Mikeš, Veselý si ale s jeho křížnou střelou poradil. Následně po další nedůslednosti ve středu pole nebezpečně vystřelil hostující záložník, Veselý dokázal míč vyrazit alespoň na tyč a následně jej odvrátila naše obrana do bezpečí. V 32. min. prošel po naší pravé straně s míčem do pokutové území hostující Dostálek, přihrál pod sebe volnému Mikešovi, jeho ránu z první mířící zřejmě do naší branky naštěstí vykopl Formánek. V závěru prvního poločasu běžel sám na branku hostí Gansukh, nastřelil však pouze vybíhajícího brankáře. Po přestávkovém „rozboru situace“ jsme očekávali zlepšení našeho výkonu, to se bohužel nekonalo. Naštěstí pro nás ve 46. min., po dlouhém výkopu Veselého přes celé hřiště, za kterým opět nikdo z našich hráčů nešel, udělal hrubou chybu brankář hostů. Nikým neatakován si šel pro míč ke značce pokutového kopu, míč jej však přeskočil a dokutálel se do branky – 3:0. Ani po této kuriózní brance jsme se nedokázali vrátit do hry. Naopak to byli nadále hosté, kteří měli více ze hry, svoji převahu ale nedokázali vyjádřit gólově a ve druhém poločasu už se nedostávali ani do brankových příležitostí. A tak jsme udeřili znovu my. V 70. min. si na trestný kop Šmerdy naběhl Feik a bylo to 4:0. V 75. min. se na hranici pokutového území hostů s trochou štěstí zbavil dvou bránících hráčů Gansukh a z 12 metrů prostřelil brankáře - 5:0. Dnešní utkání opět potvrdilo známé rčení, že fotbal nemá logiku. Hosté byli 65 minut lepším týmem na hřišti, odvezli si však z Blanska debakl 5:0. My můžeme být spokojeni s výsledkem a body, s předvedenou hrou však v žádném případě ne.“