14. kolo , 8. listopadu 2015, FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - FK Blansko

Branka: 72. Prudil David z pen.
ŽK: nikdo - 15. D. Šmerda
Diváků: 41
Rozhodčí: Stratený Michal - Vejtasa Simon, Beneš Jiří

Hodnocení Zdeňka Veselého: „V posledním utkání podzimu jsme zajížděli na hřiště Žďáru nad Sázavou, který se pohybuje v polovině naší tabulky. Přesto jsem očekávali, že to bude velmi těžké utkání a to se potvrdilo. Začali jsme aktivně a hned ve 3. min. měl po křídelní akci Prudila velkou šanci Kouřil, který střílel asi ze 14 metrů, brankář však dokázal jeho pokus vyrazit a dobíhající Mlčoušek už nestačil v obtížné pozici míč dopravit do sítě. To však byla nadlouho jediná naše světlá chvilka. Po této šanci se na hřišti začal odehrávat boj mezi oběma šestnáctkami, plný nepřesností, osobních soubojů a prakticky bez ohrožení branky. Až krátce před přestávkou se nám podařilo znovu ohrozit branku domácích, když po přiťuknutí Prudila hlavou postupoval středem hřiště Šmerda, vystřelil asi z 20 metrů, domácí brankář jeho dobrou střelu vyrazil před sebe, Šmerda však nedokázal vysoko vyražený míč usměrnit mezi tři tyče. Do druhého poločasu jsme nastupovali s cílem zlepšit pohyb a kombinaci a získat převahu, ze které vytěžíme nějaký gól. Tento cíl se nám však nedařilo naplňovat. Naopak to byli domácí, kteří ještě přidali na důrazu v osobních soubojích a začali se dostávat i do šancí. Nejprve běžel domácí hráč z levé strany sám na našeho brankáře, obstřelil jej, míč naštěstí skončil mimo naši branku. Další šance soupeře přišla po nedůrazu ve středu naší obrany, po kterém domácí útočník postupoval sám na naši branku, Veselý však dokázal jeho střelu vyrazit nohou. My jsme domácí branku ohrožovali prakticky jen ze standardních situací, ani to však ke gólu nevedlo. Ten se nakonec zrodil po velice nenápadné akci v 71. minutě. Veselý po malé domů od našich obránců nakopl míč na polovinu domácích, ti situaci poněkud podcenili a míči skákajícímu pomalu k jejich brance nevěnovali dostatečnou pozornost. Svoje turbo tedy nakopl Tomáš Kouřil, přesprintoval oba domácího stopery, jeden ze stoperů v následném souboji s ním v šestnáctce upadl na míč, hrál nedovoleně na zemi a zřejmě se míče i dotkl rukou, čímž zabránil Tomovi, aby míč získal a ohrozil domácí branku. Rozhodčí po chvilce váhání zapískal a ukázal na značku pokutového kopu. K jeho exekuci se postavil David Prudil nekompromisní střelou k levé tyči penaltu proměnil - 0:1. O tři minuty později jsme mohli náš náskok zvýšit, když se po rohu z levé strany odrazil míč k Prudilovi, ten však nedokázal z 8 metrů prostřelit hradbu bránících hráčů. V závěru utkání se domácí dostali do tlaku, zahrávali několik standardních situací za sebou, naši hráči však i s trochou štěstí tomuto tlaku odolali a těsné vítězství uhájili. Poslední utkání se nám vůbec nepovedlo, vázla nám kombinace i pohyb. Svou roli přitom částečně mohl sehrát fakt, že se hrálo na umělé trávě, na kterou naši hráči nejsou vůbec zvyklí, ale jen povrch důvodem našeho slabého výkonu určitě nebyl. V utkání dnes zvítězil šťastnější tým. Mužstvo bychom chtěli pochválit za výborné výsledky během celého podzimu a až na poslední dvě nebo tři utkání i za předvedené výkony. Během zimní přípravy se budeme snažit kvalitně se připravit na jarní část soutěže, abychom dosáhli stejně dobrých výsledků a podávali ještě lepší výkony, než na podzim.“