26.04.2011  |  Roman Jančiar

B tým poprvé na jaře na body nedosáhl

B l a n s k o - Až ve čtvrtém jarním utkání vyšli bodově naprázdno fotbalisté FK APOS Blansko B. Svěřenci Trenéra Jančiara prohráli na hřišti Kunštátu 2:0.

18.kolo, sobota 23.4.2011, 16:00
2FK Kunštát
0FK Blansko B
Sestava: Trubák - Hanskut, Klimeš, Rek (50. Svoboda), T. Janíček - P. Cupal, Matuška, Beneš, D. Juránek - Pernica, Antal
Náhradníci: Svoboda
Trenér: Roman Jančiar
Vedoucí mužstva: Jiří Grim

Domácí nastoupili do zápasu s větším odhodláním zvítězit. S pomocí silného větru se dostávali do tlaku, který byl korunován gólem ve 13. min. ze standardní situace. Hosté z Blanska se nedostávali k zakončení až na vyloženou šanci Juránka, který nedokázal vtěsnat slabší nohou střelu ze sedmi metrů mezi tyče odkryté domácí branky. Zatímco hosté měli za první poločas ke skórování jen jedinou příležitost, domácí mohli skórovat ještě nejméně dvakrát. Jen díky špatnému řešení v zakončení zůstalo skóre nezměněno.

Druhý poločas byla více v tlaku rezerva Blanska, ale jen po pokutové území Kunštátu. Jedinou tutovou šanci hostů měl opět Juránek, ale opět ji měl na slabší nohu a proto skončila nevyužita. V závěru zápasu, kdy Blanenští vsadili vše na útok, skórovali domácí v 85. min. podruhé.

Roman Jančiar, FK APOS Blansko B: „Kunštát měl větší vůli po vítězství. První poločas jsme byli všude o krok později, bez vyhraného osobního souboje a nasazení. Druhý poločas už byl z naší strany lepší, ale střídáním Reka se nám rozpadla celistvost obrany a jinou možnost jak oživit a posílit naši defenzivu jsem neměl. Tentokrát se nenašel v našem mužstvu nikdo se silou mužstvo nakopnout, vzít zodpovědnost na sebe a domácí díky větší vůli vyhráli.“