2. kolo , 15. srpna 2009, FK Blansko - TJ Tatran Starý Lískovec

TJ Tatran Starý Lískovec

Branky: Šplíchal, Rek

Hlaváček - Jarůšek, Paděra, Cupal (40. Rek), Juránek – Sedláček, Zouhar (C) (12. Šplíchal), Vašák, Blatný – Bayer, Majer Náhradníci: Šplíchal, Rek, Hudec, Hepp, Kyzlink Trenér: Michal Polák

není

Starý Lískovec je nováček v krajském přeboru, který postoupil z první třídy. První kolo vyhrál s Kyjovem, takže jsme věděli, že to nebude vůbec lehké utkání. Což se ukázalo hned v úvodu utkání, když ve 4. minutě dali hosté dlouhý míč za naši obranu, Paděra kryl míč pro volajícího si Hlaváčka, který zaváhal, ale napravil to reflexním zákrokem. V 5. minutě Zouhar vybídl Bayera, ten mířil vedle. V 9. minutě po nedorozumění v naší obraně jsme nechali opět vyniknout Filipa Hlaváčka. V 12. minutě musel opustit hřiště pro bolest zad kapitán Tomáš Zouhar a nahradil ho Jakub Šplíchal. Pásku převzal Hlaváček. V 19. minutě Šplíchal vybídl po křídle Majera, ten se kličkou uvolnil za obránce a krásně nacentroval na zadní tyč Sedláčkovi, který bohužel trefil jen boční síť. V 24. minutě hostující záložník střílel za hranící velkého vápna, Hlaváček si s míčem poradil. V 29. minutě trestný kop z nepříjemné vzdálenosti jen těsně míjí naši branku. V 31. minutě Vašák vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře z velké vzdálenosti. V 36. minutě po dlouhém nákopu brankáře hostí se ocitl útočník mezi našimi dvěma obránci, byl ovšem důraznější a dostal se k zakončení. Vystřelil do protipohybu našeho brankáře a poslal Lískovec do vedení - 0:1. Ve 38. minutě Sedláček centruje do vápna, ve shrumáži se nejlépe zorientoval Bayer, zakončil do brankáře, od něhož se míč odrazil za jeho záda, ale bránící hráč míč uklidil do bezpečí.

V 50. minutě přihrávka do našeho pokutového území na nedostatečně pokrytého hráče Paděrem, který zakončil přes Juránka, ten střelu tečoval a bezmocný Hlaváček se mohl na míč jen podívat - 0:2. V 71. minutě po rohovém kopu se míč dostal k Vašákovi, ten přiťukl Šplíchalovi, který krásnou křižnou střelou snižuje na 1:2. V 74. minutě si Rek počínal důrazně ve vápně hostí, ve kterém byl faulován. Následně nařízený pokutový kop, kterého se sám zhostil, proměnil - 2:2. V 80. minutě vzniklo zbytečné nedorozumění Juránka s Hlaváčkem, když atakovaný Hlaváček musel v nouzi uklidit míč do autu. Po odpískání se Hlaváček zbytečně nechal vyprovokovat a strčil do soupeře, což naštěstí skončilo bez karty. V 90. minutě šel Šplíchal sám na brankáře, ale byl na hranici velkého vápna sražen. Hostující obránce také nedostal, v rámci kompenzace, od rozhodčího žádnou kartu. Následný trestný kop umístnil Vašák do zdi, od které se míč odrazil na roh.