25. kolo , 11. června 2011, FK Blansko - 1.FC Brno "B"

10:0

1.FC Brno "B"

Poločas: 4:0
Branky: 31., 43., 52., 56. a 62. Trtílek, 29. a 64. Vašák, 1. Majer, 72. Ševčík, 74. Bayer

Juran - Hepp, Kučera (42. Vágner), Šplíchal, Urbánek - Sedláček (48. Bayer), Vašák, Zouhar (C) (52. Ševčík), Pištělka (60. Trávníček) - Trtílek, Majer
Náhradníci: Bayer, Ševčík, Trávníček, Vágner, Buchta, Němec
Trenér: Jiří Pokoj st.
Asistent: Stanislav Skalický
Vedoucí týmu: Josef Šplíchal

Nešpor - Kurial, Machovský (C), Čapka, Ženatý - Horčička, Sychra, Ciprys, Konečný - Hakala, Komosný

Starší dorostenci FK APOS Blansko si v posledním domácím utkání sezóny otevřeli střelnici. Oslabenému soupeři, za kterého nastoupili čtyři hráči ročníku 95 nasázeli 10 branek a ztvrdili tak prvenství v tabulce, které znamená postup do dorostenecké divize.

1. min. – Majer zhodnotil přihrávku pod sebe a trefil odkrytou branku - 1:0.

6. min. – Trtílek se dostal za obranu, jeho střela orazítkovala levou tyč.

7. min. – Povedená střela kapitána Tomáše Zouhara proletěla těsně vedle pravé tyče.

29. min. – Vydařená kombinace po trase Majer, Trtílek, na jejímž konci zametl míč do sítě Vašák – 2:0.

31. min. – Trtílek v sólovém postupu na hostujícího brankáře poprvé neuspěl, z dorážky se již však nemýlil – 3:0.

43. min. – Trtílek si pohrál s trojicí protihráčů a technickou střelou zvýšil na 4:0.

46. min – Před hostujícím brankářem se zjevil osamocený Pištělka, jehož zblokovanou střelu letící do branky obránce Břeclavi odkopl do bezpečí.

52. min. – Střídající Bayer našel uličkou Trtílka a ten si s nabídnutou šancí poradil dokonale – 5:0.

56. min. – Trtílek zůstal neobsazen po standardní situaci u zadní tyče, čehož beze zbytku využil – 6:0.

62. min. – Neudržitelný Trtílek udělal z obránců Břeclavi statisty a střelou na bližší tyč překonal brankáře – 7:0.

64. min. - Nádherná akce na jeden dotek na jejímž konci se do černého trefil Vašák – 8:0.

72. min. – Nejlepší střelec mladšího dorostu Ševčík předvedl naplno své umění i důraz a nadvakrát překonal brankáře Břeclavi – 9:0.

74. min. – Na zadní tyči se po standardní situaci zjevil Hepp, který našel přihrávkou Bayera, který potrhl jednoznačnou výhru – 10:0.

Po konečném hvizdu rozhodčího tak mohly začít oslavy zaslouženého postupu do divize, do kterých se zapojil celý realizační tým. Nad hlavami svých svěřenců se ocitl také trenér Jiří Pokoj. Závěrem nezbývá než pogratulovat hráčům i celému realizačnímu týmu staršího dorostu za výbornou práci, kterou po celou sezónu odváděli. Věřme, že jejich fotbalový sen bude pokračovat a že se například vycházející dorostenci dokáží prosadit také v mužské kategorii.