4. kolo , 29. srpna 2009, FK Blansko - FC Boskovice - Letovice

Poločas: 0:2
Branky: Zouhar, Jarůšek

Hlaváček - Jarůšek, Paděra, Rek, Juránek – Sedláček, Zouhar (C), Vašák, Blatný – Šplíchal, Majer (45. Cupal) Náhradníci: Cupal, Píštělka, Hepp, Kyzlink Trenér: Michal Polák

není

S Boskovicemi se očekávalo derby. Nastupovalo se po vydatném dešti na podmáčený terén. Už v 1. minutě našel Jarůšek krásným pasem Blatného, který těsně minul hostující branku. V 6. minutě Zouhar za vápnem vyzkoušel brankáře hostí, ten si bez problémů poradil. V 10. minutě jsme soupeři darovali dva rohové kopy po vlastních chybách. Nejprve Juránek, postavený zády k brance, nejistě odkopl míč pouze na roh a posléze Blatný stejným způsobem daroval soupeři druhý roh. Ve 12. minutě se Zouhar krásně uvolnil na velkém vápně, ale bohužel těsně minul hostující branku. V 31. minutě si Rek, po rohu, zpracoval míč na vápně, obtočil se okolo soupeře, ale prováhal ideální možnost ke střelbě. V 34. minutě, z levé strany, přišel centr do našeho vápna, hostující útočník, nikým neatakovaný, ve výskoku hlavou nedal Hlaváčkovi šanci a poslal Boskovice do vedení - 0:1. V 38. minutě křižná střela hostujícího záložníka těsně vedle naší branky. V 42. minutě hezká akce našich hráčů na tři doteky, ale Šplíchalova střela postrádala potřebnou razanci. V 43. minutě udeřili opět hosté, když z 25 metrů pěknou střelou překonali Hlaváčka, který si na míč pod břevno sáhnul, ale nedokázal ho vytěsnit nad branku - 0:2.

Do druhého poločasu šel Rek do útoku a v obraně ho nahradil Cupal. Hráli jsme aktivněji, což již ve 47. minutě přineslo ovoce, když Zouhar projel hostující obranou a krásnou střelou pod břevno snížil na - 1:2. V 49. minutě Šplíchal z trestného kopu těsně míjí soupeřovu branku. V 53. minutě, po rohu, Juránek hlavičkoval pod břevno, ale boskovický brankář bravurním zákrokem reflexivně vyrazil. V 57. minutě si Jarůšek počínal důrazně v našem vápně a hostující útočník se ochotně poroučel k zemi. Rozhodčí nařídil pokutový kop. Hosté nařízenou penaltu neproměnili. V zápětí, z protiútoku, dostal míč na hranici vápna Rek, který prostrčil na Blatného do výhodné pozice. Blatný si míč posunul a byl ve vápně sražen obráncem. K našemu údivu rozhodčí pokynul k pokračování ve hře. V 65. minutě, v kritické situaci, dokázal Hlaváček včasně vyběhnout za vápno a před hostujícím útočníkem odkopl míč na polovinu hřiště, který našel soupeře, který pohotovou střelou Hlaváčka přehodil. Naštěstí se včas vrátil Paděra, který míč směřující do branky na penaltě zachytil. V 66. minutě dostal míč do vápna Rek, který pouze nastřelil brankáře hostů. V 69. minutě se opět pěkně uvolnil ve vápně Zouhar a zakončil jen do brankáře. V 71. minutě rozhodčí nařídil trestný kop z 20 metrů, Jarůšek poslal razantní střelu a s přispěním zdi šel míč do protipohybu brankáře - 2:2. V 76. minutě, po nedůrazu ve vlastním pokutovém území, se dostal ke střele hostující útočník. Jeho střelu Hlaváček zkrotil a podržel tým. V 80. minutě se Zouhar protáhl sám z vlastní poloviny a zakončil bohužel opět pouze do brankáře. V 83. minutě dostal křižný míč na pravou stranu Sedláček. Posunul si do vápna, ale jeho střelu obránce zablokoval.