31.08.2009  |  Michal Polák

Starší dorost v derby remizoval

Starší dorost v derby remizoval

B L A N S K O - Stejně jako před dvěma týdny musel i tentokrát starší dorost dotahovat skóre. Opět z toho vzešla remíza.

 
 
4.kolo, sobota 29.8.2009, 12:00
2FK Blansko
Sestava: Hlaváček - Jarůšek, Paděra, Rek, Juránek – Sedláček, Zouhar (C), Vašák, Blatný – Šplíchal, Majer (45. Cupal) Náhradníci: Cupal, Píštělka, Hepp, Kyzlink Trenér: Michal Polák
2FC Boskovice
Sestava: není
Poločas: 0:2
Branky: Zouhar, Jarůšek

Komentář k zápasu

S Boskovicemi se očekávalo derby. Nastupovalo se po vydatném dešti na podmáčený terén. Už v 1. minutě našel Jarůšek krásným pasem Blatného, který těsně minul hostující branku. V 6. minutě Zouhar za vápnem vyzkoušel brankáře hostí, ten si bez problémů poradil. V 10. minutě jsme soupeři darovali dva rohové kopy po vlastních chybách. Nejprve Juránek, postavený zády k brance, nejistě odkopl míč pouze na roh a posléze Blatný stejným způsobem daroval soupeři druhý roh. Ve 12. minutě se Zouhar krásně uvolnil na velkém vápně, ale bohužel těsně minul hostující branku. V 31. minutě si Rek, po rohu, zpracoval míč na vápně, obtočil se okolo soupeře, ale prováhal ideální možnost ke střelbě. V 34. minutě, z levé strany, přišel centr do našeho vápna, hostující útočník, nikým neatakovaný, ve výskoku hlavou nedal Hlaváčkovi šanci a poslal Boskovice do vedení - 0:1. V 38. minutě křižná střela hostujícího záložníka těsně vedle naší branky. V 42. minutě hezká akce našich hráčů na tři doteky, ale Šplíchalova střela postrádala potřebnou razanci. V 43. minutě udeřili opět hosté, když z 25 metrů pěknou střelou překonali Hlaváčka, který si na míč pod břevno sáhnul, ale nedokázal ho vytěsnit nad branku - 0:2.

Do druhého poločasu šel Rek do útoku a v obraně ho nahradil Cupal. Hráli jsme aktivněji, což již ve 47. minutě přineslo ovoce, když Zouhar projel hostující obranou a krásnou střelou pod břevno snížil na - 1:2. V 49. minutě Šplíchal z trestného kopu těsně míjí soupeřovu branku. V 53. minutě, po rohu, Juránek hlavičkoval pod břevno, ale boskovický brankář bravurním zákrokem reflexivně vyrazil. V 57. minutě si Jarůšek počínal důrazně v našem vápně a hostující útočník se ochotně poroučel k zemi. Rozhodčí nařídil pokutový kop. Hosté nařízenou penaltu neproměnili. V zápětí, z protiútoku, dostal míč na hranici vápna Rek, který prostrčil na Blatného do výhodné pozice. Blatný si míč posunul a byl ve vápně sražen obráncem. K našemu údivu rozhodčí pokynul k pokračování ve hře. V 65. minutě, v kritické situaci, dokázal Hlaváček včasně vyběhnout za vápno a před hostujícím útočníkem odkopl míč na polovinu hřiště, který našel soupeře, který pohotovou střelou Hlaváčka přehodil. Naštěstí se včas vrátil Paděra, který míč směřující do branky na penaltě zachytil. V 66. minutě dostal míč do vápna Rek, který pouze nastřelil brankáře hostů. V 69. minutě se opět pěkně uvolnil ve vápně Zouhar a zakončil jen do brankáře. V 71. minutě rozhodčí nařídil trestný kop z 20 metrů, Jarůšek poslal razantní střelu a s přispěním zdi šel míč do protipohybu brankáře - 2:2. V 76. minutě, po nedůrazu ve vlastním pokutovém území, se dostal ke střele hostující útočník. Jeho střelu Hlaváček zkrotil a podržel tým. V 80. minutě se Zouhar protáhl sám z vlastní poloviny a zakončil bohužel opět pouze do brankáře. V 83. minutě dostal křižný míč na pravou stranu Sedláček. Posunul si do vápna, ale jeho střelu obránce zablokoval.

Ohlasy trenérů

Michal Polák: „V druhém domácím utkání v řadě se opakoval scénář, jako se Starým Lískovcem, kdy jsme v první polovině prohrávali 0:2 a potom jsme museli dotahovat. V první polovině utkání jsme se do šancí dostávali, ale nedokázali jsme trefit branku. Hra byla vyrovnaná a v druhém poločase byly šance na obou stranách. Rozhodčí soupeři odpískal mnohem větší počet standardních situací. Asi se není čemu divit, když ještě před pár lety oblékal dres Boskovic jako hráč. Každopádně je třeba dávat góly ze hry a v tom jsme v první půli propadli. Vzhledem k průběhu utkání se s remízou musíme spokojit."
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu