21.09.2009  |  Michal Polák

Starší dorost poprvé prohrál

Starší dorost poprvé prohrál

M U T Ě N I C E - Poprvé v letošním ročníku jihomoravského přeboru okusili starší dorostenci hořkost porážky.

 
 
7.kolo, sobota 19.9.2009, 13:45
2FK Mutěnice
Sestava: není
1FK Blansko
Sestava: Hlaváček – Jarůšek (75. Majer), Rek (49. Hudec), Paděra, Juránek (17. Cupal) – Šplíchal - Sedláček (65. Píštělka), Zouhar (C), Vašák, Blatný – Bayer Náhradníci: Cupal, Majer, Píštělka, Hudec, Němec Trenér: Michal Polák
Poločas: 1:1
Branka: Jarůšek z pen.

Komentář k zápasu

V sobotu jsme zavítali na stadion "Pod Búdama" do Mutěnic, kde nás přivítal velice pěkný areál se špičkovým travnatým povrchem.

V 1. minutě narazil Zouhar Vašákovi, který pěkně vystřelil, ale těsně nad branku. Ve 2. minutě se domácí dostali k zakončení, Hlaváček zkrátil úhel a střelu vytěsnil. V 5. minutě byli v šanci opět domácí, když po rohu hráč hlavičkoval nad branku. Ve 20. minutě hosté nacentrovali míč na hranici vápna, Hlaváček vyběhl, ovšem míč mu vypadl, hráč hostí si ho posunul a byl Hlaváčkem stažen. Následoval pokutový kop. Zahrávanou penaltu hosté neproměnili, když hráč vystřelil nad branku. Ovšem rozhodčí nařídil opakování pokutového kopu za to, že údajně brankář nestál na brankové čáře v momentě zahrávání. Znovu nařízený pokutový kop už proměnil - 1:0. V 37. minutě Šplíchal zatáhl u postraní čáry a nacentroval na Bayera, který se hlavou neprosadil. Míč se odrazil na velké vápno na Jarůška, který z voleje vystřelil nad branku. V 41. minutě byl ve vápně faulován Bayer, Jarůšek penaltu proměnil - 1:1.

V 57. minutě se domácí dostali do šance, když se ve vápně uvolnil domácí hráč a nachystal na zakončení spoluhráči přihrávkou pod sebe, který branku netrefil. V 61. minutě v časným vyběhnutím Hlaváček zabránil domácímu hráči ve výhodné pozici převzít míč. V 69. minutě za nesmyslný faul na půlící čáře obdržel domácí hráč červenou kartu. V 75. minutě šel Zouhar sám na gólmana, zakončil, ale brankář pěkným zákrokem chytil. V 81. minutě nabídl rozhodčí standardní situaci domácím, na centrovaný míč do vápna si naskočil útočník a hlavou minul branku. V 85. minutě opět odpískal rozhodčí faul na domácí. Na centrovaný míč Hlaváček vyběhl, ale těsně před ním ho hlavou útočník tečoval a ten bohužel doskákal do naší branky - 2:1. V závěru jsme si už, vlivem zdržování domácích, nevytvořili žádnou slibnou příležitost.

Ohlasy trenérů

Michal Polák: „Do úvodu utkání jsme nevstoupili moc dobře. Byli jsme málo aktivní a nedůrazní. Když jsme postupně zvyšovali aktivitu, tak jsme naráželi na sudího, který stále svými nepřesnými rozhodnutími, nad kterými zůstával rozum stát, kouskoval hru. Hráči z toho byli značně rozladěni a nám ze střídačky dalo mnoho práce je zklidňovat a stále jsme je nabádali, aby se koncentrovali pouze na hru. Pomezní rozhodčí, který si náramně rozuměl se střídačkou domácích nás ve druhém poločasu nepustil prakticky k ničemu a měl praporek stále nahoře. Hlavní sudí udělil našim hráčům celkem devět žlutých karet, a to se kluci hodně drželi, a jeho rozhodování, dle našeho nabádání, nekomentovali, protože by byli s největší pravděpodobností okamžitě posláni s červenou kartou do šaten. Dnes to byl boj více s rozhodčími než se soupeřem. Nezískání ani bodu nás sice mrzí, ale vyzdvihl bych disciplinovanost hráčů, protože to v nich hodně vřelo. A že nikdo neoslabil tým zbytečným vyloučením hlavně do dalších utkání."
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu