13.09.2011  |  Pavel Paděra

B tým podlehl doma Jedovnicím

B l a n s k o - Ani v 5. kole okresního přeboru neprolomili fotbalisté FK APOS Blansko B výsledkovou mizérii a prohráli na domácím hřišti s Jedovnicemi 1:3. Jedinou branku zaznamenal až za rozhodnutého stavu Marek Pernica.

5.kolo, neděle 11.9.2011, 16:00
1FK Blansko B
Sestava: Švancara - Paděra, Rek (65. J. Cupal), Kopecký, Juránek - Nečas (C) - Pokorný (46. Majer), Vašák, Blatný (46. Beneš) - Pernica, Matuška
Náhradníci: Suchý, Majer, Beneš, J. Cupal, Hanskut
Trenér: Radek Sedláček
3SK Jedovnice
Branky: Pernica - Vintr 2, Šot

V rámci 5. kola OP přivítalo Blansko B na stadionu na Mlýnské celek Jedovnic, které vede Tomáš Šenk, bývalý lodivod "áčka" i "béčka" Blanska.

Do úvodních minut nastoupili ve větším nasazení hosté, vyhrávali hlavičkové souboje ve středu pole a okamžitým vysíláním svých útočníků zlobili obranu Blanska.

Z těchto chyb také vyplynula vedoucí branka hostí ze 13. minuty. Po výkopu Švancary míč putoval okamžitě za naši obranu, která marně stíhala rychlonohého Šota a ten razantní padavou střelou otevřel brankový účet - 0:1.

Bezprostředně poté hostující kapitán orazítkoval pěknou střelou z trestného kopu tyč.

Po brance se hra vcelku vyrovnala, ale šance k vidění nebyly, protože se hrálo převážně ve středu hřiště.

Ve 31. minutě se po autovém vhazování prodral do vápna Rybář, vyslal ne příliš razantní střelu, ta se odrazila od domácí obrany k nehlídanému Vintrovi, který střelou pod "víko" navýšil vedení Jedovnic - 0:2.

Do druhého poločasu vstoupili domácí se dvěma změnami, Pokorného nahradil Majer a Blatného Beneš. Tito hráči hru oživili, tlak si Blanenští vytvořili, ale ke snížení to nevedlo. A tak začali úřadovat opět Jedovnice. V 60. minutě Klimeš přesným pasem za obranu vyslal svého spoluhráče do protiútoku, který si po faulu Reka vykoledoval penaltu. Nařízený pokutový kop proměnil svou druhou brankou v utkání Vintr - 0:3.

Po třetí brance se hosté stáhli na svou polovinu, hrozili rychlými brejky a hlídali si výsledek utkání. V 75. minutě se Blanenští dočkali alespoň symbolické branky. Při dobře zahraném rohovém kopu na první tyč se nejvýše dostal Pernica a umístěnou hlavičkou korigoval skóre utkání - 1:3.

Poslední šanci zápasu se narodila v 85. minutě, kdy se Borek prohnal za naši obranu, jako zakončení zvolil lehký oblouček, ale Švancara svůj tým podržel.