09.11.2011  |  Hynek Skoták

Starší dorost zakončil podzim v divizi výhrou

B l a n s k o - Starší dorostenci FK APOS Blansko udělali stylovou tečku za polovinou sezony. Doma zaslouženě porazili Humpolec 4:0 a přezimují na druhém místě za suverénní Spartou Brno. "Před sezonou jsem to nečekali, ale je to zasloužené umístění," uvedl trenér Jiří Pokoj starší.

1.kolo, neděle 6.11.2011, 10:15
Sestava: Němec - Urbánek, Hepp, Trávníček, Zavoral - Buchta, Kučera, Gromský, Horáček - Juran, Trtílek
Náhradníci: Cupák, Ceška, Kolmačka
Trenér: Jiří Pokoj
0AFC Humpolec
Branky: 45. a 77. Horáček (oba z penalty), 1. vlastní, 64. Gromský

Humpolec je v divizi stejně jako Blansko nováčkem. A přijel s opravdu velkým respektem. Na důkaz toho si hostující hráč napálil míč do vlastní sítě už v první minutě zápasu. "No co se dá dělat, chtěli jsme neinkasovat, nějaké góly dát a vyhrát, to už se asi nepovede," zavtipkoval po trefě hostující trenér. A měl pravdu. Blansko gól nabudil a pokračovalo v aktivitě. V 5. minutě mířil nad Gromský, o dvě minuty později zase ve vápně promáchli dva nabíhající domácí hráči trestný kop Heppa. Za další dvě minut mířil nad v dobré pozici Horáček.

Hosté se také osmělovali a dokázali se dostat až do vápna, finální fázi měli ovšem tristní. Humpolec ukázal šikovné individuality, jimž vázla souhra. Jejich akce končily buď na vlastní nepřesnosti a ztrátou míče nebo zasáhl spolehlivě chytající gólman Kučera, který ovšem nemusel vytahovat žádný super zákrok.

Lépe to Humpolci fungovalo v obraně, dlouho nedovolovali domácím hráčům uklidnit se druhým gólem. V 25. minutě se sice po kraji utrhl Buchta, ale neškodným obloučkem pouze pozdravil gólmana hostí.

Po půlhodině hry začal svůj festival zahozených šancí David Juran, který si do útoku odskakuje z brány blanenského A týmu mužů. Ve vápně se krásně položil do centru Buchty a přestřelil bránu. Za čtyři minuty mu střela z větší vzdálenosti opět nesedla a míč se dokutálel vedle brány. Juranova kombinace s kapitánem Trtílkem trochu vázne. Další souboj Jurana s gólmanem a obráncem končí srážkou a nepřesným zakončením.

Hosté hrozí hlavně ze standardních situací, na obou stranách se vrší nepřesnosti v kombinaci. Ve 44. minutě opět utekl velice aktivní Buchta a hostující obránce ho ve vápně zastavil jen za cenu faulu. Rozhodčí správně odpískal penaltu, kterou proměnil Horáček. Po přestávce pokračoval bojovný fotbal, kombinaci kazili hráči i terén hřiště na Údolní, kde se hrálo kvůli nefunkční elektřině na ASK. Nejprve se neprosadil v zakončení Trtílek, v 64. minutě už to ale bylo 3:0. Brankář Humpolce neudržel míč a Gromský jej pohodlně doprovodil do brány.

Hosté to nezabalili a snažili se aspoň o snížení, chybělo jim ale přesnější zakončení. Za Blansko mohl opět zvýšit Trtílek, jenže překombinoval. Poslední branku viděli diváci v 77. minutě. Rozhodčí odpískal opět faul na pronikajícího Buchty, tentokrát velice přísně a pokutový kop podruhé proměnil Horáček. O zápase bylo rozhodnuto dlouho před koncem, Humpolec byl smířený se svým osudem. . "Bohužel jsem to tam netrefil, ale hlavně, že jsme vyhráli," okomentoval svoje šance Juran, který si hraním za dorost zpestřuje volno v bráně A týmu, kde se střídá s Bednářem..

Po utkání si hráči vychutnali výhru i zakončení podzimní části sezony. "Nastoupili jsme v nekompletní sestavě. V bojovném utkání jsme soupeře porazili rozdílem třídy. Vytvořila se tady výborná parta, která své herní nedostatky nahrazovala bojovností," pochvaloval si po utkání trenér Pokoj. Ten poděkoval týmu. "Chci poděkovat za perfektně odvedenou práci všem hráčům i vedoucímu mužstva panu Skalickému a doufám, že ve svých výborných výkonech budou pokračovat i v jarní části," uzavřel Pokoj.