09.04.2012  |  Jaroslav Matuška, Pavel Paděra

Blansko B veze tři body z Kořence

B l a n s k o - V utkání hraném v typickém aprílovém počasí a po brance obdržené v první čtvrthodině dokázalo B mužstvo zápas ještě v prvním poločase otočit a po přestávce dalším gólem potvrdit tříbodový zisk a upevnit si tak druhé místo v tabulce okresního přeboru.

16.kolo, neděle 8.4.2012, 15:30
1Sokol Kořenec
4FK Blansko B
Sestava: Suchý - Paděra, Pernica, Rek, Kopecký - Matuška, Pokorný, Nečas(C), Juránek - Majer, Freiwald
Náhradníci: Beneš, Klügl, Vašák
Trenér: Radek Sedláček
Branky: Bašný - Pokorný, Majer, Freiwald, Matuška

V mrazivém nedělním odpoledni zajížděl blanenský „B“ tým na půdu Kořence.

Úvodní minuty byly ze strany hostů dosti vlažné. A tak již ve 3. minutě přišel zasloužený trest. Nedůslednost ve vápně potrestal domácí hráč – 0:1. V šesté minutě bylo srovnáno, kdy se do samostatného nájezdu dostal Majer, který nezaváhal a umístěnou střelou poslal míč za brankovou čáru – 1:1. Ve 13. minutě se k exekuci trestného kopu postavil Pokorný a nemýlil se, střelou k tyči dostal svůj tým do vedení – 1:2. Příliš pohledný fotbal k vidění nebyl, ale hrstka diváků se v první půli dočkala ještě jedné branky, kdy ve 28. minutě propasíroval, i s přispěním domácí obrany, míč do branky Freiwald – 1:3.

Druhý poločas byl daleko pohlednější z obou stran. Domácí hrozili z dlouhých nákopů, ve kterých jim značně napomáhal silný vítr, blanenští se naopak snažili kombinovat. V 57. minutě se po pohledné akci dostal do zakončení Matuška, pohrál si jak s obránci, tak s gólmanem a s přehledem navýšil vedení na 1:4. Na druhé straně se po rohovém kopu dostal do zakončení kořenecký záložník, který sice překonal Suchého, ale na brankové čáře ho zastoupil Paděra, který uklidil míč do bezpečí. Rušno bylo i před domácí brankou, střelu kapitána Nečase vytáhl gólman s námahou na roh. O několik minut později se zaskvěl podruhé, kdy vychytal Matuškovu ránu z hranice vápna. Pozadu nezůstal ani Suchý, který v 81. minutě vychytal samostatný nájezd domácího útočníka. Do konce utkání již žádná branka nepadla, a tak si mohli svěřenci Radka Sedláčka připsat další 3 body do tabulky.