13.05.2012  |  Jaroslav Matuška

Po dobrém výkonu veze B tým tři body ze hřiště Doubravice

Po dobrém výkonu veze B tým tři body ze hřiště Doubravice

D o u b r a v i c e n a d S v i t a v o u / B l a n s k o - Na hřiště jednoho z těch "méně oblíbených" soupeřů odjíždělo B mužstvo s jediným cílem - vyhrát a udržet se v kontaktu na špici tabulky se Sloupem, při jeho předpokládané výhře ve Skalici nad Svitavou. Po dramatickém průběhu, když ještě v 60. min. svítil na ukazali stav 2:1, nakonec skončilo utkání jednoznačným vítězstvím hostů.

 
 
21.kolo, neděle 13.5.2012, 16:30
2Sokol Doubravice
6FK Blansko B
Sestava: Švancara - Paděra, Pernica, Rek, Kopecký - Vašák, Nečas(C), Pokorný, Klügl - Majer, Freiwald

Náhradníci : Antal, Juránek

Branky: Paděra 2, Pernica 2, Freiwald, Nečas

Komentář k zápasu

Do 25.minuty se oba soupeři víceméně oťukávali, ze strany některých domácích hráčů bylo oťukávání lehce důraznější, takže i rozhodčí, který po celý zápas oboustranně pouštěl i některé tvrdší souboje, musel použít žlutou kartu (hráč č.5). V té 25.minutě jsme zahrávali rohový kop zprava, na centrovaný míč z kopačky Pokorného si na bližší tyč naběhl bez zájmu domácích hráčů Marek PERNICA a s jistotou hlavou poslal míč do domácí sítě - 0:1.

Hned po rozehrání míče byl úspěšný při napadání Freiwald a byl znovu nekompromisně zezadu zkosen hráčem č.5. Evidentní faul na druhou žlutou kartu. Hlavní rozhodčí si byl dobře vědom, že by tohoto hráče musel vyloučit, takže situaci vyřešil pouze vztyčeným ukazovákem. Tytyty, už to nedělej!!! Z následného volného přímého kopu Pokorný jen těsně minul šibenici domácí branky.

Domácí se moc nepokoušeli o fotbal a předváděli to, co je pro jejich hru typické. Nakopávané míče za obranu pro rychlé útočníky. Po půlhodině hry byli s touto taktikou dvakrát úspěšní. Nejprve ve 33.minutě posoudil hlavní rozhodčí srážku našeho křižujícího stopera s útočníkem domácích před hranicí pokutového území jako faul. Z nařízeného volného přímého kopu přišel centr do brankového území, kde u bližší tyče nikým neatakovaný hráč domácích hlavou vyrovnal - 1:1. Ve 35.minutě přišel rychlý průnik přes naši levou stranu zakončený tvrdou přízemní křížnou střelou a rázem domácí vedli - 2:1.

Snahu našich hráčů o vyrovnání brzdily jednak vlastní nepřesnosti, ale také občas výroky hlavního rozhodčího, zejména pak ten ze 40.minuty, kdy po dalším "žlutém" faulu zezadu na Freiwalda následoval pouze volný přímý kop bez karetního ocenění, ze kterého opět Pokorný poslal přesný centr na hlavu Pernicovi, jehož hlavičku poslala vedle branky nastřelená ruka domácího obránce. Nejenže to nebyla penalta, ta ruka rozhodně u těla nebyla, ale dokonce ani roh. Gól nepadl ani ve 41.minutě, kdy si domácí obránce, tentokrát nohou, srazil centrovaný míč na tyč a spoluhráči dokázali míč poskakující v brankovém území odkopnout. Do kabin tak odcházeli spokojenější domácí.

Obraz hry se ve druhém poločasu nezměnil, Blansko se snažilo hrát kombinační fotbal, domácí nakopávali míče a dokonce mohli svoje vedení navýšit. V 53.minutě jsme zahrávali rohový kop takovým způsobem, že následoval brejk samotného domácího útočníka na Švancaru, který tuto stoprocetní příležitost dokázal zlikvidovat. Poslední půlhodina zápasu ale pak už patřila jednoznačně hostujícímu celku. Vyrovnat mohl už v 59.minutě velmi ofenzivně hrající pravý obránce Pavel Paděra, který se po individuální akci Vašáka dostal k zakončení, jeho přízemní střela skončila pouze na tyči. V 61.minutě už byl PADĚRA úspěšný a střelou z 18 metrů trefil levou šibenici domácí branky a bylo vyrovnáno - 2:2. Naši hráči se tlačili do útoku, už v 62.minutě vyrážel na roh tvrdou Vašákovu střelu domácí brankář, ale domácí měli ještě síly na rychlé brejky. Takže se opakovala situace z 53.minuty, po našem rohu rychlý brejk domácích, naštěstí zakončený jen střelou nad Švancarovu branku.

Postupně domácím začaly docházet síly, a to až tak, že někdy nestačili ani naše hráče faulovat a bylo jen otázkou, zda se nám podaří vstřelit vítěznou branku. V 69.minutě se to ještě po parádní akci dvojice Paděra Freiwald, po jejich dvojité narážečce, minula Paděrova střela jen těsně domácí branku.

Gól padl v 74.minutě, kdy domácí obrana odvrátila rohový kop pouze před pokutové území a Honza NEČAS skákavou střelou k tyči prostřelil vše, co před mín překáželo, a rázem jsme vedli - 2:3.

V 76.minutě u levé postranní čáry obcházel Freiwald domácího obránce, který mu evidentně nestačil, ale aby jej stačil alespoň faulovat, tak si Tibora rukou přidržel zezadu za dres, takže ta "kosa" zezadu Freiwaldovy nohy zasáhla. Ani toto však nebyl faul na žlutou kartu!!! Následný volný přímý kop rozehráli Pokorný s Nečasem nakrátko a Nečas pak poslal přesný centr za obranu na hlavu nabíhajícího Pernici. Míč z Markovy hlavy skončil na tyči a pro dobíhajícího FREIWALDA už bylo snadné poslal jej do sítě - 2:4.

Za tohoto stavu trenér Sedláček poslal do hry oba připravené náhradníky, takže na krajích zálohy nahradil v 79.minutě Klügla Juránek a v 82.minutě Vašáka Antal.

Konec zápasu se dohrával na polovině domácích a zejména při standarních situacích, kdy se do útoku vysouval z obrany Pernica, to pro domácí hrozilo gólem. V 87.minutě nastřelil Marek Pernica tyčku domácí branky a za minutu nato, v 88.minutě zahrával od střídaček téměř z poloviny hřiště volný přímý kop Pavel PADĚRA a jeho centrovaný míč k překvapení všech, i jeho samotného, zapadl pod břevno domácí branky a bylo to - 2:5. Konečný výsledek pak v 90.minutě stanovil Marek PERNICA, který si naběhl na nastřelený přízemní centr od pravé postranní čáry a s jistotou skóroval - 2:6.

Ohlasy trenérů

Na stránkách soupeře byl zveřejněn následující článek, který sem, v zájmu zachování objektivity, musím vložit, protože jsem nabyl dojmu, že jsem asi v Doubravici sledoval nějaký jiný zápas. Kdo jste v Doubravici byli, posuďte sami.

SKD - BLANSKO B 2 : 6 (2 : 1)

Sestava, hodnocení

K dalšímu utkání přijel soupeř z Blanska, který vede OP a jeho cílem je postup do I.B třídy. Těžko se takový zápas hodnotí, bylo to utkání dvou poločasů. Za první zaslouží naši hráči podtrženou jedničku a za druhý, od 60 min. podtrženou pětku.

Soupeře jsme překvapili útočnou a kombinační hrou, naše útoky zastavovali hostující hráči pouze za cenu faulů a odkopů na naši polovinu. Již ve druhé minutě měl obrovskou šanci Vladík po chybě brankáře, ale hradbu těl neprostřelil. Hosté šli do vedení po rohovém kopu, kdy náš obránce upadl a od hlavy soupeře se míč náhodně odrazil do brány. Naši pokračovali v útočném fotbalu a odměnou bylo vyrovnání po krásném centru Hubeného zakončil nekompromisně hlavou Císař. Do vedení jsme šli za 3 minuty, kdy Kuběna vysunul přesnou přihrávkou Daňka J., který po sólu s přehledem zakončil. Soupeř hrozil z rychlých protiútoků, jeden zakončoval Císař střelou do tyče.

V druhém poločase jsme měli do 10 min 3 jasné gólovky Kuběna, Vladík a Sáňka A. Bohužel bez přesného zakončení a soupeř nás dokonale potrestal. Místo vítězství 5 : 4 krutá prohra 2 : 6.

Takový dovede být fotbal a snad za týden uhrajeme ve Sloupě přijatelný výsledek (výhra? nebo remíza?)

 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu