12.06.2012  |  Jaroslav Matuška, Jiří Pokoj

Po domácí porážce v posledním kole skončil starší dorost na čtvrtém místě

B l a n s k o - Případná domácí výhra staršího dorostu proti Pelhřimovu by znamenala potvrzení druhého místa v konečné tabulce divizní skupiny D staršího dorostu. Přes jednogólovou porážku, která nakonec znamená konečné čtvrté místo, odehrál starší dorost jako divizní nováček skvělou sezónu, za kterou zaslouží hráči, trenér i vedoucí mužstva snad i víc, než jenom pochvalu na těchto stránkách.

26.kolo, neděle 10.6.2012, 10:15
Sestava: Juran - Buchta, Vágner, Daněk, Zavoral - Trávníček, Hepp, Gromský, Kučera - Trtílek, Skoupý

Náhradníci: Němec, Horáček, Zouhar, Staněk

3FK Pelhřimov
Branky - Trtílek, Daněk

Poslední zápas jsme sehráli s Pelhřimovem, který byl na 3místě a ztrácel na nás jeden bod. Do zápasu jsme vstoupili špatně a ve 20 min. jsme už prohrávali 0:2. Po pěkné kombinační akci se nám podařilo snížit na 1:2. Soupeře jsme dostali pod tlak a do konce poločasu jsme vyrovnali a nastřelili tyč a břevno.

Začátek druhého poločasu byl vyrovnaný, ale postupně jsme soupeře přehrávali, vytvořili jsme si šance a vstřelení vítězné branky bylo otázka času. Opak byl pravdou. Pelhřimov 8 min. před koncem vystřídal a poslal do hry mladšího dorostence, který byl nejmenší na hřišti a po 1 min. pobytu na hřišti naši obránci podcenili standardní situaci, neobsadili ho a tento hráč dal pohodlně gól hlavou. V závěrečném tlaku jsme měli ještě jednu šanci, kterou jsme neproměnili.

Po porážce jsme o obsadili 4 místo o dva body za Pelhřimovem a Prostějovem, který vyhrál ve Velkém Meziříčí.

Přestože ztráta druhého místa v posledním kole nás mrzí, cíl který jsme si dali - umístit se do sedmého místa - jsme splnili.

Někteří ani nevěřili, že se zachráníme, protože před sezónou ze staršího dorostu vyšlo devět hráčů. Ke konci sezony šel výkon některých hráčů dolů, protože se zhoršila účast na trénincích. Bylo to tím, že se připravovali k maturitám, na přijímačky na vysoké školy a také, těm mladším, začaly školní výlety.

Na závěr musím všem hráčům za odvedené výkony poděkovat, protože v některých zápasech museli sáhnout až na dno sil, a hlavně, že vytvořili výbornou partu. Nesmím zapomenout na vedoucího mužstva pana Skalického, který odvedl perfektní práci.

Do příští sezony z kádru zůstává 7 hráčů. Z mladšího dorostu vyjdou šikovní kluci a myslím, že bude v jejich silách umístění do pátého místa.

Trenér Jiří Pokoj