19.08.2012  |  Jaroslav Matuška, Petr Stupka

Starší dorost zahájil soutěž domácí prohrou o gól

B l a n s k o - Nekompletní starší dorost v prvním soutěžním utkání na domácím hřišti nestačil na Spartu Brno.

2.kolo, sobota 18.8.2012, 10:15
Sestava: Němec - Keprt (46. Gracias), Daněk, Vágner, Machorek - Horáček, Michalík, Zouhar - Šafařík, Semchuk (60. Buchta), Blažek st.
Náhradníci: Buchta, Gracias, Bláha, Blažek ml.
Trenér: Petr Stupka
2FC Sparta Brno
Branka: Šafařík

Začátek utkání nám vyšel a mírnou převahu jsme zúročili v 15. min. krásnou brankou Šafaříka. Bohužel jsme již více z úvodní převahy nevytěžili. Postupně se hra vyrovnala a hosté byly stále víc nebezpečnější a po zásluze z brejku srovnali. Za stavu 1:1 se šlo do kabin.

Po přestávce se hosté stále více tlačili k naší brance a my jsme se dostávali do stále větších potíží, které vyústily v pokutový kop. Filip Němec však penaltu bravurně vytlačil na tyčku a poradil si i s dorážkou hostujícího hráče. Bohužel jsme se neponaučili a po jednom z mnoha faulů jsme byli potrestáni. Trestný kop od postranní čáry hosté dotlačili do branky. To probíhala 78. minuta.

Naše závěrečná snaha o vyrovnání už byla marná.

Petr Stupka, FK Blansko: „Bohužel vstup do soutěže nám nevyšel a škoda jen, že na úvod jsme proti silnému soupeři nebyli v kompletní sestavě kvůli účasti hráčů na dovolených, svatbách i z důvodu „administrativního zádrhelu. Museli jsme si vypomoct mladšími dorostenci a tímto jim děkuji.“