02.09.2012  |  Jaroslav Matuška, Pavel Paděra

B tým se po čtyřech kolech osamostatnil na čele tabulky

B l a n s k o - V sobotu 1. září 2012 se hráči blanenského B týmu utkali s mužstvem FC Soběšice, které má ve své sestavě velezkušeného Jana Marošiho, bývalého vynikajícího ligového hráče s odehranými 365 zápasy a 67 vstřelenými brankami v první lize. Do utkání navíc nemohli zasáhnout Martin Pokorný a Jan Cupal.

4.kolo, sobota 1.9.2012, 16:30
3FK Blansko B
Sestava: Suchý - Paděra, Rek, Klimeš, Kopecký - Sedláček, Matuška, Nečas (C), Klügl - Beneš, Freiwald
Náhradníci: Juránek, Kunc, Majer, Rajtšlegr
Trenér: Radek Sedláček
2FC Soběšice
Branky: Matuška, Majer, Nečas

Do utkání jsme vstupovali oslabeni o Martina Pokorného, který byl uvolněn na nedělní zápas „A“ mužstva v Mutěnicích, a Honzu Cupala. I přesto si naši hráči dokázali vytvořit tlak a měli míč více na svých kopačkách. Ovšem přes dobře organizovanou obranu jsme se jen složitě dostávali a hra po stranách nebyla taková, která nás v předešlých utkáních zdobila. Jedním z možných důvodů byl poničený podmáčený terén, na kterém dopoledne odehráli svoje utkání mladší i starší dorostenci.

Soupeř využíval dlouhé a přesné nákopy na rychlonohého útočníka. Po jednom nepříjemném střetu musel být střídán Richard Klügl, kterého nahradil Jiří Majer. První vážnější akce ze strany hostů se zrodila okolo 30. minuty. Po naší levé straně se jeden z jejich hráčů prosmýknul až do pokutového území, kde zpětnou nahrávkou hledal svého spoluhráče, střílený míč si v obranném skluzu srazil do vlastní brány Pavel Paděra – 0:1. Jednobrankové vedení hostů zůstalo až do poločasové přestávky.

Do druhé půle vstupovali svěřenci Radka Sedláčka s tím, že nehodlají darovat body z domácího prostředí zadarmo. A také se v 50. minutě činili. Akci po levé straně zužitkoval Honza Matuška, jeho střelu sice dokázali obránci zblokovat, ale Honza byl u míče dřív než hostující brankář a hlavou vyrovnal stav na 1:1.

Poté se opakoval scénář z prvního poločasu, domácí drželi míč, ale hosté se opět ujali vedení. Postupně se prokombinovali až do našeho pokutového území, kde se soběšický útočník dokázal obtočit kolem bránícího protihráče a z otočky rozvlnil síť – 1:2.

Do konce utkání zbývalo ještě dostatek času, aby se domácí pokusili zmobilizovat zbytky sil a s vývojem utkání něco udělat. V 79. minutě využil zaváhání hostů Jirka Majer. Centr Michala Beneše z levé strany propadnul přes houštinu těl až k jeho kopačkám a před odkrytou brankou měl jednoduchý úkol, aby srovnal na 2:2.

V 85. minutě se znovu zahrozili také hosté, samostatný nájezd bravurně zlikvidoval Laďa Suchý a podržel svoje mužstvo.

Stejně jako v Kohoutovicích vydolovali 3 body v posledních sekundách utkání. Honza Matuška se proháčkoval přes hostující stopery, ale místo střely volil ještě nahrávku na dobře nabíhajícího kapitána Nečase, ten jen nastavil placírku a zasunul míč za brankovou čáru – 3:2.

A tak Michala Beneše nemusela mrzet jeho předchozí stoprocentní šance, při které kličkoval tak dlouho, až mu míč bránící hráči odkopli.

Tím pádem má blanenské „béčko“ na svém kontě 12 bodů ze 4 utkání a lepší start do sezony si přát ani nemohlo.

Radek Sedláček, FK Blansko B: „Zápas byl pro nás o to složitější, že jsme museli řešit absenci Martina Pokorného a Honzy Cupala. Naše kombinace i díky těžkému terénu oproti předchozím zápasům poněkud vázla, ale kluci to nahradili nesmírnou bojovností. Vítězství si moc cením, jelikož jsme v utkání dvakrát dotahovali náskok soupeře a nakonec strhli vítězství na naši stranu a stejně jako v Kohoutovicích jsme se přesvědčili, že se vyplatí hrát celých 90 minut a klukům musím opravdu poděkovat. Vstup do soutěže je pro nás vynikající, ale je před námi spoustu práce a stále je co zlepšovat.“