04.11.2012  |  Petr Stupka

Domácí výhra staršího dorostu znamená 5.místo po polovině soutěže

B l a n s k o - V posledním podzimním utkání si starší dorostenci připsali proti Vrchovině tři body, jejich vítězství se však nerodilo lehce.

13.kolo, sobota 3.11.2012, 10:15
Sestava: Pokorný - Brichta, Daněk, Vágner, Machorek (78. Blažek ml.) - Zouhar, Buchta, Souček (87. Bláha) - Šafařík, Trávníček, Ševčík
Trenér: Petr Stupka
Asistent: David Bednář
2SFK Vrchovina
Branky: Souček, Ševčík, Daněk, Trávníček - Marshall, Laštovička

Začátek nám vyšel nad očekávání, hned z prvního útoku se nám podařilo skórovat, když se na levé straně uvolnil Ševčík a předložil ideální přihrávku na penaltu zcela osamocenému Markovi Trávníčkovi a ten se nemýlil - 1:0.

Z vedení jsme se bohužel neradovali dlouho a po ztrátě míče ve středu hřiště nás soupeř už v 5. min. potrestal rychlým brejkem a zásluhou Marshalla vyrovnal - 1:1.

Poté se hra uklidnila. Stále jsme si však udržovali mírnou převahu a dokázali ji využít brankou v 15. min., kdy se ve vápně nejlépe orientoval mladý Pavel Souček a chytrou technickou střelou nám zajistil poločasové vedení - 2:1.

Druhá půle nám stále nejde. Soupeř nás přetlačil a už v 63. min. z rohu vyrovnal Laštovička - 2:2.

Poté se tlačil na naši polovinu a vypadalo to na další zpackané utkání. Naštěstí jsme se nepoložili a dobře hrající ml. dorostenec Pavel Souček perfektním vysunutím vybídl Šafaříka k brejku, kterého na konci hostující obránce zastavil jen za cenu faulu. Následující pokutový kop jistě proměnil Michal Daněk. V 69. min. jsme se tak znovu ujali vedení - 3:2.

Soupeř přeskupil síly a vrhl se do útoku. Naštěstí naše obrana byla pevná a nakonec jsme proměnili další rychlý brejk, když Martin Ševčík po kličce brankáři upravil na konečných 4:2.

Petr Stupka, FK Blansko: „Vítězstvím v posledním utkání podzimní části jsme se udrželi ve středu tabulky a můžeme přezimovat v relativním klidu a připravit se na jarní boje.“