06.11.2012  |  Redakce

Starší žáci se s podzimem rozloučili vítězstvím

Starší žáci se s podzimem rozloučili vítězstvím

B l a n s k o - V posledním podzimním kole krajského přeboru se starším žákům podařilo přerušit sérii bez vítězství, která trvala pět zápasů. Díky brance Tomáše Feika porazili svěřenci trenéra Michala Šenkeříka předposlední Moravský Krumlov 1:0.

 
 
11.kolo, sobota 3.11.2012, 10:30
1FK Blansko
Sestava: Holík - Kakáč, Šamalík, Feik, Kala - Sedlák, Študent, Moravec, Šmerda - Borek, D. Zmeko
Náhradníci: Gregor, Kadlec, Šenkeřík, Šustr, Rumler
Trenér: Michal Šenkeřík
0FC Moravský Krumlov
Poločas: 0:0
Branka: Feik

Komentář k zápasu

K poslednímu utkání podzimu jsme na domácím hřišti přivítali předposlední tým Moravského Krumlova. Trenéři před utkáním udělali několik změn v sestavě, na místo stoperů přesunuli osvědčenou dvojici z Veselí - Feik a Šamalík, naopak Študent se vysunul do zálohy a Borek do útoku, vše se snahou po delší době opět zvítězit.

Od první minuty se ale na hřišti odehrávalo něco, co s fotbalem nemělo nic společného. Naši hráči pouze bezhlavě nakopávali míče z obrany někam, kde měli být útočníci, záložníci se úspěšně schovávali, takže jim nebylo možné přihrát. Soupeři tato hra evidentně vyhovovala a tak se hrál oboustranně „oku lahodící“ fotbal. Jediný hráč, který se z této šedi vymykal, byl Tomáš Feik, kterého bylo zase plné hřiště, ale sám nic nezmohl.

V poločase trenéři důraznou domluvou chtěli hráče vyburcovat k výrazně lepšímu výkonu. Kluci i s větším nasazením a snahou také nastoupili na hřiště a zdálo se, že branka v síti hostí musí každou chvíli přijít. Jenže to jim vydrželo pouze 5 minut, pak se utkání vrátilo opět do trapného představení z první půle.

Trochu vzruchu přinesla až poslední desetiminutovka. Nejprve v 60. min. po faulu na Šmerdy zahrával Študent přímý kop, jeho přízemní nahrávka našla na zadní tyči volného Zmeka, který měl před sebou prázdnou bránu, bohužel k údivu všech branku nedal, což by se „kanonýrovi“ jeho formátu zřejmě stávat nemělo.

O minutu později agilní Feik nebezpečně vystřelil z velkého vápna a jeho tečovaná střela minula branku jen o pár centimetrů. V 63. minutě jsme se konečně dočkali, Študentovu střelu z přímého kopu stačil brankář jen vyrazit před sebe, kde stál dnes kdo jiný všudybyl Tomáš Feik, který míč dorazil do brány - 1:0.

Hosté se v samotném závěru pokoušeli o vyrovnání, ale jejich snahou byly jen střely za hranicí pokutového území, se kterými si Holík poradil.

Na posledním podzimním utkání jsou snad pozitivní jen získané 3 body. Hra celého týmu bohužel nestála za nic. Jediný, kdo se k výkonu Feika přiblížil, byl jeho kolega ze stoperské dvojice Šamalík, ale to je trochu málo.

Aby můj poslední komentář nebyl jen kritický. Po odehrané podzimní části soutěže jsou kluci na 5. místě se ziskem 18 bodů za 5 vítězství, 3 remízy a 3 prohry, což není vůbec špatné, zvláště když jako jediní hrajeme převážně s hráči ročníku 99. Navíc mají kluci pohodový náskok před týmy ze spodních pater tabulky, což jim umožňuje v klidu v zimní přestávce potrénovat a připravit se na jarní část soutěže, kde je opět nebude čekat nic jednoduchého. Nám nezbývá doufat, že tento poslední zápas byl výjimkou a že nás kluci na jaře překvapí pohlednou kopanou, která je bude bavit, a diváci se budou na jejich zápasy těšit!
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu