30.01.2010  |  Boris Hasa

A mužstvo prohrálo v Líšni i potřetí

L í š e ň - Ani ve třetím utkání zimního turnaje v Líšni nedokázali fotbalisté FK APOS Blansko bodovat. S aktuálně druhým týmem krajského přeboru Palavanem Bavory prohráli 1:2.

přát., sobota 30.1.2010, 17:00
2Palavan Bavory
Sestava: Vlasák - Pokorný, Baštař, Šuráň M., Spišiak, Kubánek D., Hrubina, Šmíd, Šuráň J., Ryšánek, Machala Střídali: Kubánek I., Frídl, Kantor Trenér: Milan Valachovič
Sestava: Trubák - T. Janíček (56. Bezděk), Klimeš, K. Janíček, Šíp (60. Zich) - Nečas (56. Matuška), Cupal (49. Jelínek), Kleveta, Beneš (72. Klügl) - Němec, Sehnal Trenér: Roman Šindelka
Branky: 13. M. Šuráň, 59. Šmíd - 55. Sehnal

Třetím soupeřem našeho A mužstva v rámci zimního turnaje v Líšni byl Palavan Bavory, za který nastoupil na postu stopera na podzim stabilní člen blanenské obrany Ondřej Pokorný. Tým Bavor disponuje několika zvučnými jmény, jako jsou například bývalý brankář Boby Brno a Teplic Radim Vlasák, obránce Petr Baštař (87 startů v dresu Brna) a nestárnoucí záložník Lambert Šmíd, který rovněž oblékal dres prvoligového Brna (129 startů, 14 branek).

První velkou šanci utkání si v 11. minutě vypracovaly Bavory, samostatný únik Šmída však zlikvidoval pozorný Trubák. Za dvě minuty však už byl i blanenský brankář krátký na přesnou hlavičku M. Šuráně po precizně zahrané standardní situaci - 0:1. Blanenští mohli odpovědět minutu nato, kdy po centru Němce a přiklepnutí Sehnala pálil Kleveta, jeho pokus zblokoval jeden z obránců na roh. Po něm se dostal Kleveta opět k zakončení, s jeho pohotovou střelou si Vlasák poradil. Zajímavá situace pro Blanenské se rodila ve 26. min., kdy za přihrávkou Němce sprintoval Sehnal, před kterým však na poslední chvíli míč odkopl včas vyběhnuvší Vlasák. Na druhé straně Trubák vyrazil nepříjemný centr zleva pouze ke Šmídovi, který zakončil pohotově, leč nepřesně. Pořádně natáhnout se musel brankář FK APOS ve 32. min. po šikovném uvolnění soupeřova záložníka a ráně z hranice šestnáctky.

Hned z prvního útoku po změně stran mohlo gólově zahřmít, po Benešově dravém průniku však Němec zakončil střelou vedle. Za pět minut si po centru Němce míč ke střele rovnal Kleveta, na poslední chvíli mu v zakončení soupeř zabránil. V 55. min. se již naši fotbalisté dočkali své první vstřelené branky na turnaji. Přesný pas Šípa střídající Jelínek pohotově sklepl na Sehnala a ten chladnokrevně poslal míč do sítě - 1:1. Martin Sehnal tak po 215 minutách ukončil střelecké trápení svého týmu. Z vyrovnaného stavu se bohužel mohl blonďatý útočník spolu se svými spoluhráči těšit jen chvíli. V 58. min. sice Šmídovi střela nesedla podle přestav. Zkušený harcovník si vše vynahradil o minutu později, kdy se šikovně uvolnil před pokutovým územím a přesnou střelou poslal svůj tým opět do vedení - 1:2. Na Blanenských byla i nadále znát snaha se poprat o co nejlepší výsledek. Zakončení jim ale vůbec nešlo. To nejlépe dokumentoval Němec, jehož střela z 18 metrů skončila těsně vedle. Po závěrečném hvizdu tak museli svěřenci trenéra Šindelky zkousnout třetí porážku na zimním turnaji.

Další výsledky 3. kola:
1. FC Brno B - SK Rostex Vyškov 2:1 (0:1)
Branky: 67. Mičko, 78. Šťourač - 20. Kropáček

Framoz Rousínov - FC Dosta Bystrc 2:3 (0:1)
Branky: 46. Fiala, 71. Svoboda - 54. a 58. Veselovský, 20. Veselý

ČAFC Židenice - SK Líšeň 0:3 (0:0)
Branky: 51. Ryšánek, 74. Bednář, 80. Milotínský (as. Bednář)

Tabulka střelců:
3 - Šťourač (1. FC Brno B), Veselý (Bystrc)
2 - Oprchal (Líšeň), Šamánek (1. FC Brno B), Veselovský (Bystrc), Vykouřil, Polák (oba Židenice)

Tabulka turnaje po 3. kole
FRAMOZ Rousínov
8.
FK APOS Blansko

Program 4. kola (sobota 6. 2. 2010):
11:00: 1. FC Brno B - ČAFC Židenice
13:00: Dosta Bystrc - FK APOS Blansko
15:00: SK Líšeň - Palavan Bavory
17:00: FRAMOZ Rousínov - SK Rostex Vyškov

Roman Šindelka, trenér Blanska: „Oproti poslednímu utkání jsme se herně zlepšili. Pevně věřím, že v tomto trendu budeme pokračovat a podaří se nám konečně získat nějaký ten bod na turnaji, i když v dalších zápasech nás čekají hodně těžcí soupeři. Momentálně se hodně potýkáme s kvalitou naší koncovky. Je to do jisté míry dáno i tím, že se přes týden i díky špatným tréninkovým podmínkám nedostaneme tolik do kontaktu s míčem, což se pak odráží v zápasech. Nyní jsme ve fázi přípravy, kdy bychom se měli začít zaměřovat na taktiku a pilování koncovky. Bohužel, když vidím naše trénikové plochy, tak opravdu nevím, kde na těchto činnostech budeme pracovat.“