06.02.2010  |  Boris Hasa

A mužstvo s Gallou v brance zabralo, odnesla to Bystrc

A mužstvo s Gallou v brance zabralo, odnesla to Bystrc

L í š e ň - První vítězství na zimním turnaji v Líšni si na své konto připsali fotbalisté FK APOS Blansko. Po kompaktním výkonu především v obranné fázi zdolali 13. celek MSFL Dostu Bystrc 2:0. Mezi třemi tyčemi se představila nová tvář David Galla z Bystrce. (Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík)

 
 
přát., sobota 6.2.2010, 13:00
0FC Dosta Bystrc-Kníničky
Sestava: není
2FK Blansko
Sestava: Galla - Zich, Klimeš, Němec, Šíp (70. Bezděk) - Starý, Cupal, Kleveta, Beneš - Bezděk - Sehnal (75. Pernica) Náhradníci: Pernica, Trubák Trenér: Roman Šindelka
Poločas: 0:1
Branky: 26. Sehnal, 80. Farník

Komentář k zápasu

Pro toto utkání měl trenér Blanska Roman Šindelka k dispozici silnou jedenáctku. Do branky se postavil zkušený David Galla, kterého si blanenští fanoušci pamatují ze vzájemných soubojů ve třetí lize, kdy hájil barvy Břeclavi. Na podzim působil 37letý Galla v Bystrci. „Otázku brankáře teď řešíme. Bystrc má k dispozici dva kvalitní brankáře a David by k nám mohl přijít na hostování. Uvidíme, jak se celá situace vyvine, ještě budeme jednat i s Alešem Slaninou. Během příštího týdne bychom měli mít jasno,“ objasnil celou situaci Roman Šindelka.

Jistý výkon nového brankáře se projevil i na obranné hře celého mužstva. Dres soupeře oblékli i dva nedávní hráči Blanska Jakub Fous a Roman Kostka. Trenér Bystrce Oldřich Janusicza se musel mimojiné obejít bez režiséra hry Jiřího Šímy. I když Bystrc častěji držela míč na svých kopačkách, k vážnějšímu ohrožení branky Blanska se v prvním poločase nedostala. Čestnou výjimkou snad byl volej Fouse, s jehož likvidací však Galla problémy neměl. Také Blanenští v ofenzivě dlouho nezlobili. Po dvou podařených kombinacích centroval nejprve Šíp a za několik minut i Beneš, v obou případech však míč svého adresáta ve vápně nenašel. Až ve 26. minutě centr zprava Beneš z první přihrál Sehnalovi do vápna a ten chladnokrevně prostřelil Krajíčka - 1:0. Blansko se vůbec poprvé na turnaji dostalo do vedení.

Také po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Blansko vyčkávalo v obranné ulitě na chyby soupeře a pokoušelo se přidat pojišťovací branku. To se mohlo povést Benešovi, který se v 64. minutě ocitl volný ve vápně, jeho střelu však brankář Krajíček reflexivním zákrokem vyrazil. V závěru zápasu se pokoušel technickou střelou prosadit Farník, ale neuspěl a soupeř mohl trestat. Dvě minuty před závěrečným hvizdem se po centru zleva ve vápně zjevil zcela osamocený Bystrčan, brankář Galla vytáhl ze svého inventáře bravurní zákrok a vyrazil jeho hlavičku na roh. V úplném závěru Farník přesným pasem založil akci, Benešův přetažený centr zleva vrátil před branku Starý, míč doputoval až k Farníkovi a ten netypicky pravačkou zamířil přesně k levé tyči - 2:0.

Důležité upozornění pro novináře a dopisovatele:
Při přebírání textu, nebo jeho části je nutno uvést jako zdroj www.fkblansko.cz. Více viz Copyright FK Blansko.

Další výsledky 4. kola:
1.FC Brno B - ČAFC Židenice 2:1 (1:1)
Branky: Čoupek 2 - Nápravník

SK Líšeň - Palavan Bavory 1:0 (1:0)
Branka: Oprchal

FRAMOZ Rousínov - SK Rostex Vyškov 0:1 (0:1)
Branka: Kollár

Tabulka turnaje po 4. kole
Pořadí
Mužstvo
Záp.
V
R
P
Skóre Body
1.
1. FC Brno B
4
4
0
0
14:5
12
2.
SK Líšeň
4
3
1
0
6:1
10
3.
FC Dosta Bystrc
4
2
0
2
8:8
6
4.
SK Rostex Vyškov
4
2
0
2
3:3
6
5.
Palavan Bavory
4
2
0
2
4:6
6
6.
ČAFC Židenice
4
1
0
3
7:7
3
7.
FK APOS Blansko
4
1
0
3
3:8
3
8.
FRAMOZ Rousínov
4
0
1
3
4:11
1

Program 5. kola (sobota 13. 2. 2010):
11:00: 1. FC Brno B - Palavan Bavory
13:00: Dosta Bystrc - SK Rostex Vyškov
15:00: SK Líšeň - FK APOS Blansko
17:00: ČAFC Židenice - FRAMOZ Rousínov

Ohlasy trenérů

Roman Šindelka, trenér Blanska: „S výsledkem samozřejmě panuje maximální spokojenost. Předvedli jsme poctivý výkon hlavně v obranné fázi, za to musím kluky pochválit. Diváci jistě viděli, jakým přínosem pro nás byl brankář Galla. Díky němu se podařilo eliminovat počet chyb v obraně, které jsme dělali v předchozích zápasech. Takhle nějak bychom měli hrát i v mistrovských zápasech, tedy poctivě to odmakat vzadu a čekat na chyby soupeře. Pevně věřím, že nám dnešní vítězství pomůže psychicky a začneme si více věřit“.
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu