07.03.2010  |  Boris Hasa

A tým po matném výkonu podlehl Kunštátu

A tým po matném výkonu podlehl Kunštátu

B o s k o v i c e - Zklamání a rozčarování. I tak by se daly stručně charakterizovat pocity fotbalistů FK APOS Blansko po přípravném utkání s Kunštátem, ve kterém svěřenci trenéra Šindelky prohráli 1:2.

 
 
přát, neděle 7.3.2010, 10:00
1FK Blansko
Sestava: Švancara (75. Trubák) - Zich, Klimeš, Němec, Šíp - Starý, K. Janíček, Bezděk (46. Jelínek), Beneš - Sehnal, Pernica (59. Matuška)
Trenér: Roman Šindelka
2FK Kunštát
Sestava: není
Poločas: 1:0
Branky: 13. Sehnal - 82. Kuruc, 85. Šmerda

Komentář k zápasu

Původně mělo proti účastníkovi 1. B třídy nastoupit B mužstvo. Po úpravě programu nakonec poslední duel na letošním Artézia Cupu sehrál A tým. Jeho výkon však trenéru Šindelkovi přidělal několik vrásek. Začátek utkání přitom nenasvědčoval ničemu špatnému. V 7. min. Zichův dlouhý centr neodhadl brankář, Benešova hlavička však skončila vedle. Ve 13. min. po akci Šípa a Beneše prokázal pověst zabijáka Sehnal, který ač byl střežen 3 hráči dokázal míč udržet a ještě ho neomylně poslal k pravé tyči - 1:0. Za další dvě minuty pálil po rohovém kopu Němec, jehož střelu těsně před brankou tečoval Pernica a brankář měl plno starostí zkrotit neposedný míč. Soupeř poprvé zahrozil v 17. min., kdy se mu podařilo vstřelit branku, rozhodčí ji pro předchozí faul na Švancaru neuznal. Na druhé straně po rohu Němce zastavil střelu Bezděka na brankové čáře protihráč. Krátce na to střelu Beneše vyrazil brankář na roh. Ve 21. min. zachránil Blansku hubené vedení Švancara, který po chybě Němce v rozehrávce předvedl bravurní zákrok, když míč konečky prstů vytáhl na břevno. Do konce poločasu hra ztratila na plynulosti a odvíjela se mezi vápny.

Po změně stran měl mnohem více práce brankář Švancara, který nejprve ve 49. min. zlikvidoval střelu k levé tyči. V 60. min. soupeř již podruhé rozvlnil síť, tentokrát rozhodčí jeho gól neuznal pro signalizovaný ofsajd. Další dvě protahovací cvičení zařídili po gólu lačnící hráči Kunštátu Švancarovi v 68. minutě. S trestným kopem si náš brankář poradil efektně i efektivně, chvíli poté samostatný únik zakončil hráč soupeře střelou těsně vedle. Kunštát pak svoji ofenzivní aktivitu dokumentoval i nastřelenou tyčí v 70. minutě. Ani toto varování Blanenským nestačilo. V 82. min. propadl po rohovém kopu míč k volnému Kurucovi, který srovnal stav - 1:1. To ale nebylo vše. Za další tři minuty soupeř zaútočil po pravé straně a po centru skóroval hlavou nikým nekrytý Šmerda - 1:2. Blanenští se tak s boskovickým turnajem rozloučili porážkou a zarmoutili sebe, realizační tým i fanoušky.

Ohlasy trenérů

Roman Šindelka: „Jsem hodně zklamaný a naštvaný zároveň. V prvním poločase jsme se dostali zaslouženě do vedení. Bohužel jsme další příležitosti nevyužili, což soupeři umožnilo pomýšlet na dobrý výsledek. Ve druhém poločase to byl z naší strany chaos a křeč. Nedokázali jsme dobře kombinovat. Bohužel absence Klevety, Farníka a Cupala byla znát. Bez těchto hráčů musíme uprostřed zálohy hodně improvizovat, což se pak zákonitě podepíše i na herním projevu. Do generálky s Šardicemi máme o čem přemýšlet.“
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu