B L A N S K O - Ani před výborně povzbuzujícím domácím publikem nedokázali fotbalisté FK APOS Blansko protrhnout bodový i střelecký půst a po porážce 0:1 jsou stále na posledním místě tabulky.

3. kolo , 22. srpna 2009, FK Blansko - Sokol Protivanov

Sokol Protivanov

Branka: 29. Poláček
Střely na branku: 8:4
Střely mimo: 7:1
Rohy: 7:4
Fauly: 18:23
Ofsajdy: 3:8
ŽK: Šíp - Látal
Rozhodčí: Pojezný - Machát, Fridrichovský
Delegát: Slabý

Slanina - Pokorný, Němec (C), Novotný, Šíp (46. Hájek) - Bubeníček, Španěl, Bednář, Nečas (77. Kuda) - Traxl, Sehnal Náhradníci: Janíček, Kuda, Hájek, Švancara Trenér: Zbyněk Zbořil

Vítek - Pászto, Vala, Koláček (C), Mráček - Poláček (55. Vacek), Vančura, Látal, Dragon (80. Trenz) - Dostál O., Rojka Náhradníci: Šmíd, Vacek, Dostál M., Trenz, Zachar, Jůna Trenér: Roman Sedláček

Do prvního domácího utkání sezóny nastupovalo Blansko s bilancí dvou porážek a pasivním skóre 1:7. Premiéru před vlastním publikem si odbyl nový lodivod FK APOS Zbyněk Zbořil. Hostující Protivanov měl na svém kontě po dvou kolech rovněž nulový bodový zisk, zápas tedy pro obě mužstva vykazoval maximální důležitost.

První důležitý okamžik se narodil v 16. min. po chybě Němce v rozehrávce. V této chvíli se třemi fantastickými zákroky zaskvěl brankář Aleš Slanina, který nejprve chytil střelu a poté i dvě dorážky z kopaček Rojky a Poláčka. Domácí odpověděli akcí o tři minuty později, po spolupráci Bednáře s Bubeníčkem pálil pohotově Španěl, Vítek v brance hostí byl připraven. Blanenští se v prvním poločase dopustili několika faulů v prostoru před vlastním pokutovým územím a ve 29. min. za to draze zaplatili. Koláček zakroutil trestný kop a jeden z nejmenších hráčů Poláček rozvlnil síť Slaninovy branky - 0:1.

Do druhého poločasu nastupovalo naše mužstvo s jednou změnou, obránce Šípa nahradil Hájek a kouč Zbořil stáhl hru na tři obránce. Za výborné atmosféry, o kterou se starala skupinka omladiny v čele s bubeníky, Blansko svého soupeře přitlačilo před vlastní pokutové území. V 53. min. nejprve po centru Traxla pálil povedeně Nečas, Vítek jeho pokus vyrazil. O pár vteřin později pálil pod břevno Traxl, i tuto střelu dokázal Vítek vyrazit. To se hostujícímu brankáři podařilo také proti další Nečasově střele. V 57. min. centroval do vápna stoper Novotný, k překvapení všech se míč snesl těsně za břevno. V 63. min. mohli hosté z brejku zvýšit, Rojka výborně načasoval přihrávku na Vančuru, který postupoval na Slaninu, výborným zákrokem však hostujícího hráče na spolední chvíli zpacifikoval Novotný. Další slibná šance k vyrovnání přišla v 69. min. po centru Nečase, Bubeníčkovu střelu zastavil jeden z hostů na brankové čáře. V 75. min. další brejk Protivanova zakončil Rojka nedůrazně a Slanina tak míč v klidu pokryl. V hektickém závěru mohl po standardce Němce srovnat Novotný, u zadní tyče však domácí stoper mířil hlavou vedle. Úplně poslední možnost propásli domácí v nastaveném čase. Po standardní situaci Traxla vznikl v hostující šestnáctce závar, poté následoval centr zprava, do něhož Sehnal vložil reflexivně koleno, ani tentokrát se k Blanenským štěstí nepřiklonilo a míč skončil vedle.