02.09.2009  |  Boris Hasa

A tým slaví premiérové vítězství

B L A N S K O - Až v předehrávaném 15. kole se fotbalisté FK APOS Blansko dočkali prvního vítězství v probíhajícím ročníku divize. Jejich vzepětí odnesl celek Velkého Meziříčí, který s z Údolní odvezl porážku 3:0.

15.kolo, středa 2.9.2009, 17:00 | (250 diváků)
Sestava: Slanina - Pokorný O., Němec Lib. (C), Novotný, Šíp - Španěl (61. Janíček) - Bubeníček (76. Nečas), Traxl, Bednář, Hájek - Sehnal (61. Fous) Náhradníci: Janíček, Kleveta, Fous, Nečas, Farník, Švancara Trenér: Zbyněk Zbořil
0FC Velké Meziříčí
Sestava: Chalupa - Mucha Z., Mucha P., Brychta, Hort - Macháček (57. Vyskočil), Němec Lad., Pokorný F. (C), Krátký (60. Berka) - Novák (46. Beran), Dufek Náhradníci: Vyskočil, Beran, Berka, Invald Trenér: Milan Volf
Branky: 12. Lib. Němec z pen., 53. Sehnal, 89. Traxl
Střely na branku: 10:4
Střely mimo: 8:6
Rohy: 5:4
Fauly: 18:19
Ofsajdy: 10:5
ŽK: Šíp, Novotný, Bednář - Lad. Němec, Mucha P.
Rozhodčí: Ogrodník - Vacula, Bartoň
Delegát: Petřivý
Počet diváků: 250

Naši borci vstupovali do zápasu s cílem naplno bodovat a odrazit se tak k lepším výsledkům. Pikantní bylo utkání pro hostujícího obránce Jiřího Brychtu, který v blanenském týmu působil ještě v Krajském přeboru na podzim 2006. Proti svému bývalému chlebodárci se chtěl vytáhnout i současný kouč Blanska Zbyněk Zbořil, který v sezóně 2006/2007 skončil s Velkým Meziříčím na 10. místě tabulky divize.

Po několika slibných náznacích ofenzivních akcí se poprvé zablesklo v hostující šestnáctce ve 12. minutě. Na trestný kop Bednáře si nabíhal Novotný, následně byl blanenský stoper ve výskoku stažen a rozhodčí zcela správně nařídil pokutový kop. Míč si postavil kapitán Libor Němec a poslal míč k pravé tyči Chalupovy branky - 1:0. Bylo to vůbec poprvé v tomto ročníku, kdy se naše mužstvo dostalo do vedení. Tento fakt se také pozitivně projevil především v produkci dalších šancí z kopaček Blanenských. Jedna z těch velkých přišla ve 22. min. Bednář posunul míč Šípovi, jeho centr se dostal k Sehnalovi, který ve skluzu mířil těsně vedle. Další zajímavý okamžik přišel o dvě minuty později, kdy hosté zahráli malou domů. Trestný kop v šestnáctce napálil Bednář do zdi. Stejný hráč protáhl brankáře Chalupu za další minutu, opět to bylo ze standardní situace. Jak je fotbal jednoduchý předvedlo Blansko ve 39. minutě. Dlouhý výkop Slaniny si zpracoval těsně u vápna Bednář, šikovným uvolněním se zbavil Z. Muchy, Sehnal z gólové pozice zamířil těsně vedle. Minutu před koncem prvního poločasu mohl po dobré práci Traxla a centru zprava skórovat Španěl, jeho zakončení postrádalo více razance.

Hostující kouč poslal do druhého poločasu místo Nováka nejlepšího střelce Meziříčí Berana. Byli to ale Blanenští, kteří v 53. minutě skórovali. Pokorný vysunul Bednáře, ten našel přihrávkou Hájka, střelu levého záložníka FK APOS vyrazil Chalupa k volnému Sehnalovi, který míč uklidil do prázdné branky - 2:0. V 61. min. domácí lodivod Zbyněk Zbořil provedl dvojité střídání, Španěla nahradil Janíček a útočníka Sehnala nová akvizice Jakub Fous. Ten se mohl v novém působišti uvést hned po dvou minutách pobytu na hřišti gólem, jeho centr se totiž změnil v nebezpečný lob, který Chalupa na poslední chvíli vyrazil na roh. Meziříčí odpovědělo akcí Berky, střelu střídajícího hráče hostí vyrazil Slanina na roh. V 72. min. se divákům předvedl rtuťovitý Fous, jenž se šikovně uvolnil, pálil však jen do míst, kde byl připravený Chalupa. Stejný hráč mohl skórovat o deset minut později, kdy jej našel Traxl, útočník Blanska neměl tentokrát dobře seřízená mířidla. Tečku za dnešním utkáním napsala dvojice Bednář, Traxl. Prvně jmenovaný zatáhl akci po levé straně a předložil svému parťákovi ideální centr, který nemohl skončit jinak než třetí brankou - 3:0.

Po premiérovém vítězství sehrají fotbalisté FK APOS Blansko další mistrovské utkání tuto sobotu v 16:30, kdy budou na stadionu na Údolní hostit v okresním derby tým FC Forman Boskovice.