2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

U H E R S K Ý   B R O D - Fotbalisté FK APOS Blansko konečně zabodovali. Svěřenci kouče Zbořila sice po prvním poločase prohrávali na půdě Uherského Brodu 3:1. Po přestávce se však díky skvěle chytajícímu Slaninovi a střelecky disponovanému Sehnalovi propracovali k zasloužené remíze.

Delegát: Valůšek

Ondrůšek M. (C) - Ligas L. (78. Josefík), Ligas P., Vrága, Hroch - David, Horňák, Daněk, Drápala (70. Kukuča) - Lukeš, Slinták (90. Vogl) Náhradníci: Kukuča, Josefík, Vogl, Trecha, Mikulec Trenér: Zdeněk Šebesta

Slanina - Pokorný, Němec, Novotný (46. Sehnal), Šíp - Nečas (65. Janíček), Kleveta (C), Bednář, Hájek (86. Španěl) - Bubeníček, Traxl Náhradníci: Španěl, Janíček, Sehnal, Juran Trenér: Zbyněk Zbořil

Blanenští fotbalisté se prvního bodového zisku dočkali až ve 4. kole na půdě soupeře, který do tohoto utkání nedokázal vstřelit jedinou branku. Tuto nelichotivou sérii ukončili domácí bohužel už ve 13. min., kdy si rohový kop Daňka srazil brankář Slanina nešťastně do branky - 1:0. O tři minuty později navíc výbornou přihrávku Slintáka zužitkoval přesnou střelou ke vzdálenější tyči Lukeš a s Blanenskými to vypadalo bledě - 2:0. Naštěstí se ve 22. min. podařila pěkná akce Nečasovi, jehož přesný centr z pravé strany uklidil hlavou do branky Traxl - 2:1. Bohužel další standardní situace znamenala opět pro Blansko pohromu. Nakopnutý míč z půlky jemně tečoval ve vápně obránce Hroch a vrátil Brodu dvoubrankové vedení - 3:1. To mohli domácí zvýšit o další minutu později, Slinták v sólovém nájezdu totálně selhal. „Udělali jsme množství individuálních chyb, vytvářeli jsme opět zbytečné standardky, s jejichž bráněním máme v současné době velké problémy“, poukázal na jednu z příčin nevydařeného poločasu trenér Zbyněk Zbořil.

Blanenský lodivod ve druhém poločase zamíchal se sestavou a stopera Novotného nahradil útočníkem Sehnalem. Hru vabank mohl Uh. Brod potrestat především po nájezdu Lukeše v 57. min. a hlavičce stejného hráče v 68. min., opět 100% šance brankář Slanina vynikajícími zákroky zlikvidoval. V posledních 15 minutách zamkli Blanenští svého soka před pokutové území. V 85. min. vysoký centr Pokorného odhlavičkoval stoper Ligas k číhajícímu Sehnalovi, který jesličkami překonal bezmocného Ondrůška - 3:2. Konečnou remízu zařídil probuzený kanonýr Sehnal v poslední minutě nastavení přesnou hlavičkou opět po centru Pokorného - 3:3.