B l a n s k o - Pětizápasovou sérii bez bodového zisku v Moravskoslezské lize ukončili v 11. kole fotbalisté A týmu FK Blansko. Svěřenci Zbyňka Zbořila otočili nepříznivý stav zápasu s Hulínem ve druhém poločase, když se dvakrát ze značky pokutového kopu prosadil Jan Koudelka. Třetí branku pak přidal střídající Luboš Chloupek.

11. kolo , 15. října 2016, FK Blansko - SK Spartak Hulín

SK Spartak Hulín

Branky: 57. z pen. a 77. z pen. Koudelka, 82. Chloupek - 8. Šrom
ŽK: nikdo - 40. T. Pospíšil, 45. Laciga, 57. Matoušek, 76. Chytil
ČK: 86. D. Pospíšil (Blansko)
Rozhodčí: Ivo Nováček - Michal Pfeifer, Tomáš Nejedlý
Delegát: Karel Vidlák
Hrací doba: 45+1 ; 45+2
Střely na branku: 15:11
Střely mimo branku: 8:10
Rohy: 12:6
Ofsajdy: 5:6
Fauly: 19:17

Juran - Gromský, Šplíchal, Müller, Koláček (C) - Duda, Kučera, Minx (46. Kolařík) - Koudelka (82. D. Pospíšil), Trtílek (72. Chloupek) - Píšek
Náhradníci: Kolařík, Kratochvíl, Chloupek, D. Pospíšil, Motyčka, Kutal, Floder
Trenér: Zbyněk Zbořil

Chytil - Matoušek, Kostka, Zlámal, Vyskočil - Dvořáček (87. Barcuch) - Postava, Laciga (C), Ondřejka, Šrom - T. Pospíšil (71. Číhal)
Náhradníci: Barcuch, Minář, Číhal, Vogl
Trenér: Jindřich Lehkoživ

Po více než osmi letech se v mistrovském zápase střetly celky Blanska a Hulína. Poslední vzájemné měření sil v divizní sezóně 2007/2008 skončilo 5. dubna 2008 vítězstvím Blanska 3:2 a tento tříbodový zisk mu tehdy dopomohl k historicky prvnímu postupu do MSFL.

Po sérii pěti porážek v řadě provedl domácí trenér Zbyněk Zbořil několik změn v sestavě. Do branky se mimojiné poprvé od 5. kola postavil David Juran. Obvyklý střední obránce Stanislav Píšek tentokrát operoval na hrotu útoku.

Zápas zahájili aktivněji hosté. Už ve 4. min. mohli i s přispěním domácích skórovat, centrovaný míč z kopačky Postavy tečoval do břevna vlastní branky Šplíchal. Po sedmi minutách hry se do střelecké pozice dostal Šrom, Juran si s jeho střelou poradil. Hosté však u blanenské šestnáctky setrvali a ideální vybídnutí kapitána Lacigy zužitkoval ve vedoucí branku střelou k pravé tyči MICHAL ŠROM - 0:1.

Blansko mohlo vyrovnat ve 12. min., když střelu Kučery hlavou tečoval Píšek a brankář Chytil míč s námahou vytáhl nad břevno. V 17. min. prověřil pozornost hostujícího brankáře Minx, přízemní střelu domácího záložníka vyrazil Chytil na roh. Těch si Blansko vypracovalo hned několik. V po jednom z nich centroval do vápna Koudelka a Kostka míč tečoval směrem k vlastní brance a svůj dobrý reflex tak znovu musel ukázat Chytil. Ten vzápětí nemusel zasahovat proti Koláčkovi, který se octil osamocen na malém vápně, ale míč netrefil podle svých představ.

Ve 32. min. měli hosté výhodu trestného kopu z ideální vzdálenosti. Kapitán Laciga vyslal technickou střelu, s níž si Juran poradil stejně jako s následnou dorážkou. Diváci se v této fázi utkání rozhodně nenudili. Ve 35. min. se před vápnem uvolnil Koudelka, jeho prudkou střelu Chytil vyrazil. Z protiútoku posadil Matoušek ideální centr na Šroma, který osamocen v malém vápně trefil prostor, kde stál připravený Juran.

Po změně stran Blansko postupně převzalo iniciativu a dostávalo se častěji na dostřel hostující branky. Ve 49. min. prošel do vápna Kučera, jehož zpětnou přihrávku si hostující zadáci málem srazili do vlastní branky. V 56. min. fauloval Matoušek ve vápně střídajícího Kolaříka a následný pokutový kop bezpečně proměnil JAN KOUDELKA - 1:1.

V 63. min. se střelec vyrovnávací branky opět dostal do šance, tentokrát byl však úspěšnější strážce hostující svatyně. V 72. min. poslal domácí trenér do hry Chloupka, který po třech minutách pobytu na hřišti poslal přihrávku do vápna, na níž si naběhl Kučera. Ten byl u míče dříve než brankář Chytil, jenž domácího záložníka fauloval a rozhodčí nařídil druhý pokutový kop. K jeho exekuci se znovu postavil JAN KOUDELKA, a i když si brankář na míč sáhnul, v cestě do sítě mu nezabránil - 2:1.

V 80. min. se po delší době připomněli hosté, po Lacigově pobídce netrefil branku Ondřejka. To na druhé straně se mnohem lépe vedlo LUBOŠI CHLOUPKOVI, jenž po rohovém kopu Kučery napálil odražený míč z hranice vápna k levé tyči a zvýšil vedení Blanska - 3:1.

Stejný hráč mohl v 86. min. skórovat podruhé, přihrávku Kučery však napálil ve vápně do břevna. Následně strčil v přerušené hře do Matouška domácí D. Pospíšil, který byl v tu dobu na hřišti 4 minuty a obdržel červenou kartu. V závěru zápasu mohli hosté skóre upravit, ale Ondřejka ani Šrom v zakončení úspěšní nebyli a tak tři body zůstaly na Údolní.

ONLINE textový přenos

FK Blansko - SK Spartak Hulín 3:1 (0:1)

Záznam z utkání

Další výsledky 11. kola Moravskoslezské ligy:

Líšeň - Zlín B 1:2 (1:0), Hlučín - Otrokovice 0:1 (0:0), Mohelnice - Vyškov 1:1 (0:0), Kroměříž - Petřkovice 0:0, Třebíč - 1. HFK Olomouc 3:0 (1:0), Velké Meziříčí - Sigma Olomouc B 5:1 (2:1), Uničov - Slovácko B 1:1 (0:1)