04.06.2011  |  Boris Hasa

Blansko doma podlehlo Hodonínu

B l a n s k o - Ve 28. kole divize prohráli fotbalisté FK APOS Blansko na domácí půdě s Hodonínem 1:2. Hosté díky Šturmovi vyhráli první poločas, druhou branku přidal po přestávce Ondryáš. Blansko po brance Doležela v samotném závěru soupeře zatlačilo, vyrovnat se mu však nepodařilo.

28.kolo, sobota 4.6.2011, 16:30
Sestava: Švancara - Bubeníček, Kolář, Pokoj, Hájek - Doležel, K. Janíček (76. Nečas), Farník (C) (84. Klimeš), Beneš - Karásek, Jelínek (63. Šíp)
Náhradníci: Nečas, Klimeš, Bezděk, Šíp, Juran
Trenér: Michal Kugler
2FK Hodonín
Sestava: Krajíček - Grabec, Špaček, Spazier (C), Mírovský - Polák, Švrček, Bulva, Svoboda (90. Šenk) - Šturma (74. Macůrek), Ondryáš (80. Lorenc)
Náhradníci: Šenk, Lorenc, Macůrek, Outrata, Novotný
Trenér: František Ondrůšek
Branky: 86. Doležel - 34. Šturma, 63. Ondryáš
Střely na branku: 3:5
Střely mimo: 10:5
Rohy: 5:6
Fauly: 11:13
Ofsajdy: 3:8
ŽK: 90. Klimeš - 78. Macůrek
Rozhodčí: Nováček - Petr, Ságl
Delegát: Sedláček

Do Blanska přijel velmi kvalitní soupeř, který pod vedením zkušeného trenéra Františka Ondrůška předvádí pohledný kombinační fotbal. O této schopnosti domácí dobře věděli a tak vycházeli z kompaktního bloku a čekali na možnost zaútočit z brejku.

V prvním poločase si Hodonín udržoval územní převahu, oba brankáři však příliš práce neměli. V 16. min. se po levé straně domácí obrany prosmýkl Ondryáš, který následně pálil do boční sítě.

Až ve 32. min. musel poprvé vážněji zasahovat blanenský brankář Švancara, kterého střelou z 25 metrů prověřil Grabec. Na druhé straně pálil o necelou minutu později po pasu Farníka bez přípravy Doležel, jeho pokus skončil vedle. Hodonín se ve 34. minutě dostal do vedení, když přesný centr Svobody uklidil hlavou do sítě Šturma - 0:1.

Do kabin mohla přesto obě mužstva odcházet za nerozhodného stavu. Ve 41. min. se tváří v tvář ocitl před Krajíčkem Beneš, hostující brankář však předvedl vynikající zákrok a střelu z bezprostřední blízkosti dokázal vyrazit mimo.

Po změně stran nejprve ve 49. min. vybojoval míč Šturma, jeho následnou pobídku nevyužil Ondryáš, který pálil nad. V 57. min. předvedl své individuální schopnosti Svoboda, který akci zakončil střelou mimo. V 60. min. se míč dostal ve vápně ke Šturmovi, jeho střelu Švancara vyrazil na roh. V 63. min. využil zaváhání Pokoje Ondryáš, který díky svému důrazu a s přispěním druhého stopera Koláře propasíroval míč do branky - 0:2.

Blansko se i přes nepříznivý vývoj v závěru vzepjalo k závěrečné zteči a podařilo se mu utkání zdramatizovat. Zasloužil se o to v 86. min. Doležel, ke kterému propadl míč po centru Šípa a zpětné přihrávce Nečase - 1:2. Doležel se poté chytal za hlavu v 90. min., když po závaru ve vápně branku Hodonína přestřelil. Remízu pak odmítl obránce Pokoj, který po centru Doležela hlavičkoval těsně vedle pravé tyče hostující branky.

V anketě Hráč kola hlasujte pro tři nejlepší blanenské hráče tohoto utkání.

Michal Kugler, FK APOS Blansko: „Připravovali jsme se na to, že nás čeká běhavý soupeř, kterému se v posledních dvou zápasech nedařilo střílet góly. Chtěli jsme hrát z hlubokého bloku, protože jsme věděli, že celý zápas se soupeřem nevydržíme běhat. Vše se v podstatě dařilo, bohužel na rozdíl od minulých utkání byl Hodonín v zakončení lepší. Kluci bojovali až do konce, v tomto směru jim nemůžu nic vytknout. Bohužel na body to dnes nevyšlo.“