2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK APOS Blansko zvládli vítězně generálku na start nového ročníku krajského přeboru. Svěřenci trenéra Kuglera porazili po brankách Sehnala a Zouhara druholigový dorost Vyškova 2:1, navíc celou řadu šancí neproměnili.

Rozhodčí: Rek

Blansko v generálce na start nového ročníku krajského přeboru nastoupilo na stadionu na Mlýnské proti druholigovému dorostu Vyškova velmi aktivně.

Již ve 30. vteřině nacentroval do vápna Šenk, následná střela Zouhara ze slibné pozice mířila nad. V 9. min. pak Šenk střílel těsně vedle hostující branky. Stejný hráč mohl skórovat v 18. min., když si dobře zpracoval pas Zouhara, následná střela levačkou skončila nad.

Blansko svoji aktivitu korunovalo brankou o necelou minutu později. Po faulu na Janíčka rozehrál standardní situaci kapitán Radim Bubeníček, míč si našel ve vápně kanonýr Martin Sehnal a neomylně poslal svůj tým do vedení - 1:0.

Střelec vedoucí branky měl prsty i v akci ze 27. minuty, když pas Janíčka chytře pustil do běhu Tomáši Zouharovi, který ve vápně zachoval chladnou hlavu a překonal brankáře Vyškova - 2:0.

Další ofenzivní akce už se bohužel svěřencům Michala Kuglera v branky přetavit nepodařilo. Ve 30. min. zamířil po centru Šípa do břevna Doležel, následná dorážka Šplíchala mířila do míst, kde byl v pohotovosti brankář. Těsně před poločasem pak opět neuspěl Doležel, který pálil nad.

Po změně stran pokračovalo Blansko v podobném duchu, hrálo aktivně, ale šance se mu podařit neproměnilo. Ve 48. min. důrazný Šenk mířil příliš vysoko, v 54. min. pak po jeho dobrém napadání a přihrávce orazítkoval pravou tyč hostující branky Sehnal.

V závěru zápasu se soupeř osmělil. Své kvality musel předvést brankář Bednář, který zlikvidoval nebezpečnou střelu z hranice velkého vápna. V 86. min. už ani nemohl nic dělat se střelou Novotného, který snížil na konečných 2:1.