09.04.2012  |  Boris Hasa

Blansko letošní první derby zvládlo

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko zvládli letošní první derby když v rámci 19. kola krajského přeboru porazili na domácí půdě zachraňující se Rájec-Jestřebí po brankách Šenka, T. Zouhara, Šípa, Beneše a Doležela přesvědčivě 5:0.

19.kolo, sobota 7.4.2012, 15:30
Sestava: Bednář - Bubeníček (C), Maška, Šplíchal, Šíp (81. J. Cupal) - Jarůšek (64. Janda), Dupal, T. Zouhar, Šenk (57. Beneš) - Doležel, Crhák
Náhradníci: Janda, Beneš, J. Cupal, Juran
Trenér: Michal Kugler
0FK Rájec-Jestřebí
Sestava: Sova - Skácel, Štrof, Pavlík, Vágner - Sedláček, Hájek (C), Palkanynets (86. Svoboda), Pavlíček - Macháček (46. Pokorný), Mazal
Náhradníci: Svoboda, Pokorný, Čepa, M. Zouhar
Trenér: Jaroslav Málek
Branky: 8. Šenk, 30. Zouhar, 52. Šíp, 59. Beneš, 69. Doležel
Střely na branku: 11:3
Střely mimo: 12:4
Rohy: 7:0
Fauly: 12:18
Ofsajdy: 1:3
ŽK: nikdo - 22. Vágner, 74. Hájek
Rozhodčí: Janíček - Teplý, Brach
Delegát: Slabý

Fotbalisté FK Blansko přivítali v prvním letošním domácím utkání předposlední Rájec-Jestřebí. Oba soupeři se naposledy na Údolní střetly před čtyřmi roky v rámci 17. kola divize D v sezóně 2007/2008. Svěřenci tehdejšího blanenského trenéra Petra Vašíčka porazili Rájec 4:0 (2:0), když branky stříleli Čejka, Sehnal, L. Kugler a Dvořáček.

Blansku se povedl vstup do utkání. V 8. min. se dostal po dlouhém pasu Šplíchala do svého typického úniku rychlonohý Šenk, který pod vybíhajícím brankářem Sovou poslal míč do sítě - 1:0.

Blanenští si v dalším průběhu udržovali územní převahu, Rájec se snažil z obranného bloku vyrážet do protiútoků. Do dvou slibných střeleckých příležitostí se ve 23. a 25. minutě dostal útočník domácích Crhák, centry Dupala a poté kapitána Bubeníčka však v gól přetavit nedokázal.

Na druhé straně zakončil ve 26. min. protiútok rájecký Mazal vedle. Ve 30. min. pak vyzkoušel pozornost Bednáře Vágner z trestného kopu, strážce domácí branky se překvapit nenechal. O pár vteřin později po autovém vhazování Jarůška doputoval míč k T. Zouharovi a ten střelou ze střední vzdálenosti zvýšil vedení svého mužstva - 2:0.

Ve 43. min. Dupal málem překvapil Sovu, když se po jeho standardní situaci míč přelétl až za překvapeného brankáře hostů. O necelou minutu později se o korekci skóre pokoušel ex-blanenský Hájek a poté i Skácel, v zakončení se jim však nevedlo a Bednář tak zasahovat nemusel.

Po změně stran se Blanenským podařilo brzy navýšit své vedení. Přihrávku od Doležela si převzal Šíp, který svůj průnik do vápna zakončil přízemní střelou, která prošla až za záda bezmocného Sovy - 3:0.

Domácím pak skvěle vyšlo střídání, když se v 57. min. dostal na hřiště místo Šenka Beneš, který o dvě minuty později zužitkoval rohový kop Dupala a po prvním nepodařeném zakončení prostřelil klubko hráčů ve vápně - 4:0.

V 68. min. se mohl do sítě svého někdejšího týmu trefit také Crhák, když se k němu míč dostal po nepovedené střele Beneše, domácí útočník však pouze orazítkoval pravou tyč hostující branky. Na pátou branku se však dlouho čekat nemuselo. Za minutu vybídl T. Zouhar českou uličkou Doležela, ten ve vápně zachoval klid a jeho zakončení slavilo úspěch - 5:0.

Doležel se mohl v 85. min. prosadit také podruhé, jeho pokus ve vápně však obětavým zákrokem zastavil obránce Vágner. Čestného úspěchu se mohli hosté dočkat v 88. min. S šancí Pavlíčka si však brankář Bednář poradil a tak si Blansko mohlo za deváté vítězství v sezóně připsat důležité tři body.

V anketě Hráč utkání můžete hlasovat pro tři nejlepší blanenské hráče.

Další výsledky 19. kola: Kuřim - Rousínov 0:1 (0:0), Rajhrad - Ivančice 0:2 (0:1), Vracov - Bzenec 2:1 (1:0), Moravský Krumlov - IE Znojmo 1:0 (1:0), Podivín - Novosedly 4:1 (1:1), Ráječko - Boskovice 2:2 (1:1), Zbýšov - Kyjov 0:2 (0:1)

Michal Kugler, FK Blansko: „Jsem rád, že se nám podařilo vyhrát. Spadl mi kámen ze srdce. Rájec jsem viděl před týdnem v Boskovicích a rozhodně nehrál špatně. Pokud bychom třeba inkasovali ze standardky, tak by to pro nás bylo složité, protože na tomto terénu u nás se příliš fotbal hrát nedá.“