B r n o - Fotbalisté FK APOS Blansko remizovali ve třetím přípravném utkání na hřišti nováčka divize D Tatranu Brno Bohunice 1:1. O jediný střelecký zápis svěřenců trenéra Kuglera se již v 5. minutě postaral útočník Petr Crhák.

přátelské utkání , 1. února 2012, TJ Tatran Bohunice - FK Blansko

TJ Tatran Bohunice

Branka Blanska: 5. Crhák
Střely na branku: 4:4
Střely mimo: 6:5
Rohy: 4:6
Fauly: 13:14
Ofsajdy: 2:4

Ve třetím přípravném utkání se fotbalisté FK APOS Blansko představili na hřišti nováčka divize D Tatranu Bohunice. Trenér Michal Kugler zkoušel dva nové hráče. Na postu stopera se představil zkušený Josef Maška z Ráječka a v útoku pak Petr Crhák z Drnovic u Lysic.

Druhý jmenovaný se již v 5. min. dokázal zapsat do střelecké listiny, když využil chyby v rozehrávce domácího brankáře a zkušeně poslal míč za jeho záda - 0:1.

Bohunice poté třikrát zahrozily, ale ani jeden střelecký pokus nemířil mezi tyče blanenského Bednáře. V mrazivém počasí byla k vidění hra ve slušném tempu, několik nadějně rozjetých ofenzivních výpadů se však Blansku nepodařilo přetavit v další branky.

Po přestávce nejprve předvedlo Blansko útočnou akci jako vystřiženou z fotbalové čítanky. Po ťukesu na jeden dotek putoval míč postupně přes Zouhara a Jarůška až k Bubeníčkovi, který naservíroval přesný centr na Crháka, tomu se sice podařilo rozvlnit síť, bohužel z ofsajdové pozice.

V 60. min. zachránil Blansku čisté konto Pernica, kterého trenér Kugler opět zkoušel na postu stopera, když po rychlém protiútoku Bohunic míč odvrátil těsně před brankovou čárou do bezpečí. V 63. min. střelu Hansla z hranice vápna domácí brankář s námahou vyrazil na roh.

Domácím se podařilo srovnat krok v 65. min., když nejdříve Juran výborným zákrokem zneškodnil umístěnou střelu z 20 metrů, na následnou dorážku z bezprostřední blízkosti již však nemohl včas zareagovat - 1:1.

Poslední slovo měli Blanenští, konkrétně v 85. min., když Hanslovu pobídku nezužitkoval nabíhající Šíp, jehož nedůraznou střelu brankář zneškodnil.

Další přípravné utkání odehrají fotbalisté FK APOS Blansko již tuto sobotu, kdy se v rámci 3. kola Líšeň cupu představí od 13:00 proti týmu FRAMOZ Rousínov.