2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B o s o n o h y / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko po středeční porážce v Ráječku nevyhráli ani druhé venkovní utkání po sobě. Na hřišti nováčka z Bosonoh uhráli remízu 1:1. Domácí poslal do vedení Patrik Holomek, na jehož branku stihl ještě do přestávky reagovat Tomáš Jarůšek.

Delegát: Lenfeld

Sedmidubský - Ovčačík, Drábek, Cihlář, Lidmila - Moučka, Holomek (C), Chalupský, Messiah - R. Havlík, Klimeš (84. Bělohlávek)
Náhradníci: O. Havlík, Bělohlávek, Brabec, Pelikán
Trenér: Tadeáš Szypula

Němec - Bubeníček (C), Maška, Marák, Šíp - Jarůšek (89. Mokrý), Šplíchal, Pokorný (72. Beneš), Šenk - Doležel, Trtílek (86. Pernica)
Náhradníci: Pernica, Mokrý, Beneš, Šmerda
Trenér: Karel Jarůšek

Blansko chtělo v Bosonohách navázat na vítěznou sérii o kterou přišlo ve středečním derby v Ráječku. V prvním poločase však zůstalo toto nadšení zřejmě v kabině. Bosonohy vstoupily do utkání velmi aktivně.

Již ve 3. min. se po centru Messiaha odrazil míč k volnému Holomkovi, jehož střelu Němec vyrazil. Za necelé dvě minuty zakončoval po rohu Holomka nad Cihlář a z následného rohu ve slibné pozici mířil podobně také R. Havlík. V 9. min. se do míče z velké dálky opřel Chalupský, jehož projektil orazítkoval levou spojnici Němcovy branky.

Blanenští si první střelecký pokus připsali až v 19. min. zásluhou Šípa, brankář Sedmidubský ale zasahovat nemusel. Daleko nebezpečnější byla na druhé straně po dalším centru Messiaha hlavička R. Havlíka, která o vlásek minula pravou tyč blanenské branky. Trenér Blanska Karel Jarůšek jen nevěřícně kroutil hlavou. Náladu mu nezlepšila ani standardka v podání Pokorného, po níž hlavičkoval nepřesně Šplíchal. A bylo hůř.

Ve 36. min. si na pas z levé strany na hranici vápna naběhl Patrik Holomek a zkušeně uklidil míč do sítě - 1:0. Úspěšný střelec svoji čtvrtou brankou v sezóně rozesmutnil mimo jiné i svého bývalého trenéra, po vedením Karla Jarůška totiž Holomek nastupoval v sezóně 1999/2000 v dresu tehdejšího FC Boby Brno v útoku vedle Petra Švancary a svého staršího bratra Pavla, který toto utkání osobně sledoval. V táboře domácích zavládlo nadšení, které však dlouho netrvalo.

Ve 41. min. prokázal velkou bojovnost Šíp, který u autu skluzem zachránil téměř ztracený míč, jenž putoval k rychlonožkovi Šenkovi. Ten svým typickým způsobem unikl po levé straně a jeho následný centr uklidil do branky důrazný Tomáš Jarůšek - 1:1.

Vyrovnávací branka měla pro Blansko blahodárný účinek, což se projevilo po změně stran zvýšenou aktivitou směrem dopředu, lepším pohybem i přesnějšími kombinacemi. V 55. min. po Šenkovi přihrávce vybídl Trtílek uličkou k ohrožení domácí branky Doležela, ten mířil těsně vedle pravé tyče.

I když oba týmy bojovaly a bylo k vidění i několik ostřejších zákroků, rozhodčí Volf řešil vždy každou situaci pouze důraznou domluvou. Paradoxně jedinou žlutou kartu udělil druhému brankáři domácích Pelikánovi, který nevydržel poznámky jednoho z příznivců Blanska, sedícího za domácí střídačkou, a vydal se mu to vysvětlit ručně stručně.

Blanenští si nakonec mohli odvést všechny body, to by ale musel v 81. min. po zaváhání obrany lépe vyřešit svůj únik Doležel, jehož prudká střela z nadějné pozice skončila nad. Úspěchem neskončila ani tečovaná střela Pernici (v závěrečných minutách nahradil zraněného Trtílka), z hranice velkého vápna v 87. min., a tak si oba soupeři body rozdělili.

Další výsledky 6. kola KP:
FC Ivančice - Sokol Novosedly 0:1 (0:0), FC Moravský Krumlov - RAFK Rajhrad 2:1 (1:0), Slovan Bzenec - Slavoj Podivín 4:0 (1:0), FK IE Znojmo - FC Sparta Brno 0:2 (0:0), FC Kuřim - FC Kyjov 1919 4:1 (2:0), FK Mutěnice - SK Olympia Ráječko 1:2 (0:0), FRAMOZ Rousínov - FC Boskovice 4:1 (4:0)