09.07.2011  |  Boris Hasa

Blansko na úvod přípravy prohrálo se Zbrojovkou B

B l a n s k o - V prvním přípravném utkání v rámci letní přípravy prohráli fotbalisté FK APOS Blansko v kombinované sestavě se Zbrojovkou Brno B 1:3. Jedinou branku vstřelil po změně stran Marek Pernica.

přát, sobota 9.7.2011, 10:30
Sestava:
1. poločas: Juran - Bezděk, Oulehla, Fousek, Šíp - Matuška, Kolář, Zouhar, D. Juránek - Pokorný - Sehnal
2. poločas: Bušina - Bezděk (80. Zouhar), Oulehla, Fousek, Šíp - Sedláček, Kolář, Zouhar (65. Majer), Matuška (65. Pokorný) - Sehnal - Pernica
Trenér: Michal Kugler
3FC Zbrojovka Brno B
Sestava:
1. poločas: Hladký - Matyska, Foukal, Malík, Janoščín - Vávra, Sus, Kršák, Michna - Kunc, Borák
2. poločas: Veselý - Koubek, Malík, Kršák, Haumr - Vávra, Lidmila, Varaďa, Lutonský - Kunc, Stehlík
Trenér: Petr Maléř
Branky: 65. Pernica - 26. Foukal, 55. Stehlík, 87. Vávra
Střely na branku: 6:7
Střely mimo: 4:5
Rohy: 3:7
Fauly: 16:12
Ofsajdy: 3:4
ŽK: bez karet
Rozhodčí: Petr Stupka - Jaroslav Matuška

Blansko v prvním přípravném utkání přivítalo na stadionu na Mlýnské Zbrojovku Brno B, za kterou nastoupili i čerstvě přeřazení hráči z A týmu Lukáš Matyska a Lukáš Michna. Trenér Blanska Michal Kugler zkoušel na pozici středního obránce Přemysla Fouska ze Svratky Brno. V záloze pak nastoupil Martin Pokorný, odchovanec ASK Blansko, který naposledy působil v Jedovnicích.

Zbrojovce patřil úvod utkání. Ve 13. min. se uvolnil před vápnem Sus, jehož střela mířila nad Juranovu branku. Brankář Blanska poté za necelé dvě minuty úspěšně zasáhl proti střele z bezprostřední blízkosti, kterou vyrazil na roh. Ve 21. min. našel Fousek dlouhým pasem z vlastní poloviny Sehnala, ten prodloužil míč na Matuška, který v obtížně pozici zakončil nedůrazně.

Ve 24. min. pálil levačkou nad ze střední vzdálenosti Bezděk. Zbrojovka B se poté ujala vedení, když po rohovém kopu Boráka zůstal na malém vápně neobsazený Foukal, který poslal míč do sítě - 0:1. Blansko kontrovalo povedenou individuální akcí Zouhara, který se dostal až do vápna, ne jeho zpětnou přihrávku však nikdo z jeho spoluhráčů nezareagoval. Největší šanci ke vstřelení branky si Blanenští vypracovali ve 34. min., když přetažený centr Matušky z pravé strany napálil do pravé tyče D. Juránek.

Po změně stran mohli jako první skórovat Brňané. V 52. min. domácí chybovali v rozehrávce, nájezd Kunce střídající brankář Bušina fantasticky vyrazil, následný lob Stehlíka vykopl z branky Fousek. Zbrojovka však chvíli na to své zaváhání v koncovce napravila, když brejkovou situaci zakončil přízemní střelou k pravé tyči Stehlík - 0:2.

V 63. min. mohl snížit stav Pernica, který postupoval na brankáře Veselého, blanenský útočník zakončil útok střelou, s níž si Veselý dokázal poradit a vyrazil míč na roh. Pernica se dočkal o dvě minuty později, když se po rohu Koláře dobře zorientoval Zouhar, přihrávkou pod sebe našel Pernicu, který trefil odkrytou branku - 1:2. V 69. vysunul Sehnal do úniku Sedláčka, ten po zasekávačce ve vápně míč svému spoluhráči vrátil, Sehnal po uvolnění pálil levačkou nad.

V závěru zápasu ještě zahrozili Blanenští po uličce Pernici, když na poslední chvíli před Majerem hasil nebezpečí brankář Veselý. Na konečných 1:3. upravil v 87. min. Vávra, který obelstil ofsajdovou past a po kličce Bušinovi dopravil míč do prázdné branky.

Michal Kugler, FK APOS Blansko: „S výkonem týmu jsem spokojen. Dnes nám šlo hlavně o to otestovat nové hráče, jako Přemek Fousek, Martin Sehnal a Martin Pokorný. S jejich výkony jsem byl spokojený. Stejně tak dobře zachytali oba brankáři. Na zkoušce je u nás z Boskovic Zdeněk Bušina, který se jevil dobře a jsem rád, že ho tu máme. Zatím nám pořád chybí hodně hráčů, kluci jsou na dovolené, nebo zranění. Věřím, že příští týden už bude většina trénovat. Zatím se stále zaměřujeme na fyzickou kondici, konkrétně rychlostní vytrvalost, v čemž budeme pokračovat i příští týden.“