2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Nováček právě skončeného ročníku divize D, fotbalisté FK Blansko, se se sezónou rozloučil ve velkém stylu. Na domácím trávníku na Údolní zdolali svěřenci kouče Hajského po dvou brankách Trtílka a jedné Müllera, Nečase a Koudelky SK Líšeň 5:3 a obsadili tak výborné páté místo.

30. kolo , 14. června 2014, FK Blansko - SK Líšeň

5:3

SK Líšeň

Branky: 57. a 73. Trtílek, 30. Müller, 66. Nečas, 88. Koudelka - 47. Drábek, 60. Milotínský, 76. Omelchenko
ŽK: 15. Šplíchal, 75. Koudelka - 14. Široký, 52. Matoušek, 77. Čampa
Diváků: 252
Rozhodčí: Fridrichovský - Pfeifer, Nejedlý
Delegát: Brtníček

Juran - Gromský, Müller, Čoupek, Vágner - Buchta (65. M. Skoupý), Horáček (68. T. Zouhar), Šplíchal, Nečas (C) (79. Hansl) - Trtílek (83. Hepp), Koudelka
Náhradníci: M. Skoupý, T. Zouhar, Hansl, Hepp, Macháč
Trenér: Jiří Hajský

Zigo - Milotínský (73. Bohuslav), Široký (89. Vejmělka), Kubík (56. Ovčačík), Matoušek - Lisický (84. Walla), Čampa (C), Pecha (89. Dvořák), Drábek - Nosko - Omelchenko
Náhradníci: Dvořák, Walla, Bohuslav, Ovčačík, Vejmělka
Trenér: Martin Máša

V posledním utkání sezóny přivítalo Blansko na Údolní 4. celek tabulky SK Líšeň. Ta přijela bez svého nejzkušenějšího hráče Richarda Dostálka, trenéra juniorského týmu Zbrojovky Brno a od nové sezóny také asistenta Václava Kotala u prvoligového A týmu. Domácí lodivod Jiří Hajský musel oželet služby nemocného Jana Pospíšila.

První velkou šanci měli po čtvrthodině hry hosté, Omelchenko si však při samostatném úniku vylámal zuby na Juranovi. Domácí odpověděli střelou Koudelka, která mířila těsně nad. Ve 30. min. vyrazil brankář Zigo s námahou standardku Čoupka téměř z poloviny hřiště. Po následném rohovém kopu Koudelky se však přesnou hlavičkou na zadní tyči prosadil David Müller -1:0. Hosté se pokoušeli ještě do poločasu skóre srovnat, s pokusy Noska a Matouška si Juran poradil.

Co se Líšni nepovedlo v prvním dějiství, vyšlo krátce po změně stran. Kapitán Čampa ve 47. min. přesnou přihrávkou našel rozběhnutého Martina Drábka, který přízemní střelou překonal Jurana - 1:1. V 57. min. však domácí udeřili podruhé. Koudelka těsně za polovinou posunul míč Janu Trtílkovi, který upláchl celé obraně a prostřelil Ziga - 2:1. V 60. min. navyřešil nadějnou brejkovou situaci Nečas a hosté nemilosrdně trestali. Jakub Milotínský prošel do pokutového území a zacílil přesně - 2:2.

Za pět minut se mohli opět radovat domácí, když Gromský vybídl Koudelku, který technickou střelou orazítkoval břevno. V 66. min. předvedli svěřenci kouče Hajského pohlednou kombinaci. Koudelka našel na pravé straně čerstvě vystřídavšího M. Skoupého, který předložil luxusní přihrávku před prázdnou branku Janu Nečasovi a blanenský kapitán opět strhl vedení na stranu svého mužstva - 3:2. Za necelou minutu už mohli hosté prohrávat o dvě branky, Koudelkův lob alá Karel Poborný jen o pár milimetrů minul pravou tyč. Za necelou minutu pak další střídající hráč T. Zouhar orazítkoval střelou z 23 metrů břevno.

V 73. min. aktivní Koudelka uvolnil ve vápně Nečase, s jehož skvělou přihrávku nemohl Jan Trtílek naložit jinak, než gólově - 4:2. Ofenzivní představení však nekončilo. V 76. min. zužitkoval přihrávku z levé strany ukrajinský forvard Oleksiy Omelchenko a vrátil hostům naději na bodový zisk - 4:3. Domácí však již za dvě minuty opět vystrčili útočné drápky, střela Trtílka z bezprostřední blízkosti skončila na pravé tyči. Následně na druhé straně dvakrát v krátkém sledu neuspěl při zakončení Lisický.

V 88. min. definitivně rozhodl o osudu utkání Jan Koudelka, který donutil k chybě Širokého a po samostatném úniku, kličce brankáři a střele do prázdné branky napsal tečku a velmi vydařenou sezónou divizního nováčka z Blanska - 5:3. Svěřenci kouče Hajského v ní získali 42 bodů (11V, 9R, 10P, skóre 53:50) a obsadili výborné páté místo.

Další výsledky 30. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Bystřice nad Pernštejnem - Stará Říše 3:1 (3:0), Tasovice - Pelhřimov 2:3 (0:3), Napajedla - Vrchovina 7:0 (3:0), Uherský Brod - Velké Meziříčí 1:0 (1:0), Bohunice - Rosice 2:3 (2:1), Polná - Bystrc 4:4 (2:3), Hodonín - Vyškov 2:1 (0:0)