2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B z e n e c / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko vstoupili vítězně do třetího anglického týdne jarní části krajského přeboru. V rámci 24. kola zvítězili svěřenci Jiřího Hajského na horké půdě Bzence 3:1 a již v úterý je čeká derby v Boskovicích.

24. kolo , 18. května 2013, TJ Slovan Bzenec - FK Blansko

TJ Slovan Bzenec

1:3

Poločas: 0:1
Branky: 53. Ingr - 37. z pen. a 75. Trtílek, 64. Zouhar
ŽK: 28. Paták, 35. Hrotek, 35. Linhart, 36. Dobeš, 38. Kasala, 73. T. Dulovecz, 82. Ingr - 13. Trtílek, 56. Zouhar, 80. Buchta
ČK: 57. Linhart (po 2. ŽK)
Diváků: 130
Rozhodčí: Denev - Urbánek, Štipský
Delegát: Toman

Pelíšek - Kmeť, Hrotek (C), Linhart, Říha (25. T. Dulovecz) - Ingr, L. Škodík ml., Dobeš, Zůbek - Paták, Kasala
Náhradníci: T. Dulovecz, Zlámal, Andrýsek, Bukvald, Zeman
Trenér: Libor Škodík st.

Juran - Gromský, Maška, Müller, Křivánek (85. Mokrý) - Zouhar, Bubeníček (C), Nečas (19. Buchta) - Trtílek, Hansl (81. Jarůšek), Pokorný
Náhradníci: Mokrý, Jarůšek, Buchta, F. Němec
Trenér: Mgr. Jiří Hajský

Fotbalisté FK Blansko zavítali ve 24. kole na hřiště Slovanu Bzenec, který v domácím prostředí prohrál pouze ve 3. kole s Moravským Krumlovem 0:1 a do tohoto utkání nastřílel do sítě svých soupeřů již 37 branek. Šlo rovněž o souboj nejlepší obrany (blanenská inkasovala pouze 16 krát) a nejlepšího útoku (Bzenec nastřílel 54 branek).

V úvodu utkání se hrálo převážně podle blanenských not. Již ve 3. min. vystihl chybou rozehrávku obránce Linharta Pokorný, který místo střely volil přihrávku na Trtílka a k ohrožení domácí branky nakonec nedošlo. V 5. min. po přihrávce Zouhara hledal Trtílek ve vápně Hansla, centr blanenského forvarda postrádal více přesnosti. Následně se Hansl uvolnil v blízkosti rohového praporku, našel ve vápně Trtílka, který z voleje branku minul.

V 7. min. šel za dlouhým nákopem Ingra neohroženě Kasala, který se ve vápně střetl s brankářem Juranem, domácí se sice dožadovali odpískání pokutového kopu, rozhodčí však celou situaci posoudil jako faul na blanenského brankáře.

V 11. min. Bubeníček vybojoval míč pro Křivánka, ten uličkou uvolnil Hansla, který se proháčkoval až do vápna, kde mu zakončení znemožnila dvojice Linhart - Hrotek. V 18. min. hlavičkoval po centru Ingra mimo tři tyče Kasala. Za šest minut postupoval do slibného protiútoku Trtílek, jehož tvrdá střela mířila vedle levé tyče.

Ve 30. min. měli blanenští po faulu na Trtílka výhoda přímého kopu z výhodné pozice, Křivánkovu technickou střelu pod břevno vyrazil brankář Pelíšek na roh. Po něm hlavičkoval Hansl nad. Domácí odpověděli šancí Patáka, kterého vychytal dobře vyběhnuvší Juran.

Ve 35. min. domácí pouze v roli diváků přihlíželi povedené kombinaci po trase Křivánek, Pokorný, Hansl. Posledně jmenovaný vyslal na zteč domácí branky Trtílka, který postupně přešel přes tři protihráče, přesnou přihrávkou vybídl k zakončení nabíhajícího Pokorného, jehož ve vápně fauloval Hrotek a rozhodčí bez váhání nařídil pokutový kop. Ten s ledovým klidem proměnil Jan Trtílek a blanenští se ujali vedení - 0:1.

O tři minuty později dostali domácí po standardce míč až za Juranova záda, Kasala však brankáře Blanska atakoval v malém vápně a branka tak nemohla být uznána. V 41. min. se sám před blanenskou svatyní ocitl Paták, který však nabídnutou šanci trestuhodně zahodil. Poločas ukončili blanenští, když Zouharovu akci zakončil nepřesnou střelou Hansl.

Po změně stran mohli Blanenští ve 49. min. pojistit své vedení. Bubeníček vyslal do sóla Pokorného, který bohužel kromě brankáře Pelíška přeloboval také domácí svatyni. A domácí trestali. Za necelé čtyři minuty zužitkoval přízemní přihrávku na zadní tyči zcela volný Karel Ingr - 1:1.

V 57. min. vysunul Zouhar Trtílka, rychlonohé útočníka Blanska zastavil až na hranici vápna faulem obránce Linhart, který musel po následné druhé žluté kartě předčasně do sprch. Střelu Pokorného z přímého kopu Pelíšek s námahou vytěsnil na roh. Krátce poté musel zkušený domácí brankář předvést své umění při dalekonosné ráně Hansla, také tuto střelu vyrazil na roh.

Narůstající herní převahu zužitkovali Blanenští v 64. minutě. Po rohovém kopu Bubeníčka míč za přispění obránce Hrotka prošel až k volnému Tomáši Zouharovi, ten se šikovně uvolnil a technickou střelou ke vzdálenější tyči strhla vedení na stranu hostů - 1:2.

Zasloužený zisk tří bodů stvrdil dosavadní lídr krajského přeboru v 75. min., v níž se Zouhar na pravé straně přešel přes dva protihráče a jeho precizní centr využil ke vstřelení své patnácté branky v sezóně Jan Trtílek - 1:3. Poslední slovo v utkání měli Bzenečtí, nejlepší střelec krajského přeboru Kasala se v 84. min. uvolnil v pokutovém území, pálil ale pouze do boční sítě.

Blanenští tak na půdě silného soupeře získali cenné tři body a již v úterý je čeká další mistrovské utkání. V rámci dohrávky 16. kola se svěřenci trenéra Hajského střetnou v okresním derby s Boskovicemi. Utkání se hraje od 17:30 v boskovické Červené zahradě.

Další výsledky 24. kola:
Moravský Krumlov - Ráječko 3:1 (2:1), Kuřim - Sparta Brno 3:2 (2:1), Podivín - Rajhrad 2:0 (0:0), Ivančice - Kyjov 1:0 (1:0), Bosonohy - Boskovice 2:1 (0:0), Mutěnice - Rousínov 3:1 (2:0), IE Znojmo - Novosedly 1:3 (1:2)